Anasayfa » Medya Haberleri » Tesla'yı otopilota aldı, direksiyon başında uyudu

Tesla'yı otopilota aldı, direksiyon başında uyudu

Tesla'yı otopilota aldı, direksiyon başında uyudu

Tesla'yı otopilota aldı, direksiyon başında uyudu

Tarih :
Tesla'yı otopilota aldı, direksiyon başında uyudu

ABD’nin Massachusetts eyaletindeki bir otoyolda otopilot modundaki Tesla marka aracıyla ilerleyen sürücü direksiyon başında uyudu.

ABD’nin Massachusetts eyaletinde bir sürücü direksiyon başında uyuya kaldı. Otopilot modunda ilerleyen araçları kullanan kişilerin artması ve gün geçtikçe kayıtsız hale gelmesiyle sürücü koltuğunda uyuyanların sayısı arttı. Görüntülerde direksiyon başında uyuyan sürücü otoyolda kilometrelerce hızla ilerledi. Geçtiğimiz Ağustos ayında da benzer bir görüntü Kaliforniya’nın Los Angeles şehrinde ortaya çıkmıştı. Sürücü otopilot modunda ilerleyen Tesla aracının direksiyon başında uyurken görüntülenmişti. Aracın kendi başına iyi gittiğini gören sürücülerin direksiyonu tamamen bırakması ise kazalara neden olabiliyor.

Öte yandan bu tarz otomobiller yalnızca sürüş deneyimine yardımcı olabilecek bir yapay zeka ile donatılmış durumda. Sürücülerin direksiyonu tamamen bırakması ise kazalara neden olabiliyor.

Tesla Sözcüsü ise sürücü izleme sisteminin sürekli uyarıda bulunduğunu, Tesla araçta otopilot özelliği bulunsa bile sürücülerin direksiyonu tamamen bırakmamasını belirtiyor.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
Adnan Oktar'dan kediciklere duruşma salonunda 'Maşallah'
CHP'yi şeytana benzeten imama soruşturma
Cinnet geçirdi! Katliam yaptı...
Kavanoz kapağı neden yok satıyor?
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın acı kaybı!
Dev firma 2800 işçi için TİS imzaladı!İşçiler iki gün tatil hakkıda eklendi..
Merkez Bankası'ndan 'dolar' kararı
Başkan Erdoğan'ın girişimiyle husumetli aileler barıştı

Benzer Haberler