Anasayfa » Medya Haberleri » O işçilere müjde! Uzatma yazısı geldi..

O işçilere müjde! Uzatma yazısı geldi..

O işçilere müjde! Uzatma yazısı geldi..

Uzatma yazısının gelmemesi nedeniyle mağdur olan Tarım Bakanlığı bünyesinde çalışan 1.064 işçiye müjde geldi. İşçilerin uzatma yazısı Bakanlığa ulaştı. İşçiler yeniden işçelerinin başına dönecek...

Tarih :
O işçilere müjde! Uzatma yazısı geldi..

TÜRK İŞ BAŞKANI'NIN MİKROFON GAFI GÜNDEME GELDİ

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ile Çalışma Bakanı Selçuk arasında yaşanan 'mikrofon gafında' gündeme gelen Tarım Bakanlığı'ndaki geçici işçilerin mağduriyeti sona erdi.

Uzatma yazısı gelmediği için Tarım Bakanlığı bünyesindne çalışan 1.064 mevsimlik işçi işsiz kalmıştı.

Söz konusu uzatma yazısı geldi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın imzasını taşıyan yazı 10 Eylül 2019 tarihini taşıyor.

İŞTE O YAZI!

UZATMA YAZISI İÇİN KARMAŞA YAŞANMIŞTI

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde çalışan işçilerle ilgili 'uzamatma' karmaşası yaşandı.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, geçici işçilerin çalışma sürelerinin 5 Ay 29 günden 11 aya çıkarılması sözü verdi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un kamu işçileriyle yaptığı toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde mevsimlik işçiler sorununun en kısa zamanda çözüleceğini bildirdi.

Ancak farklı sendikalara bağlı olarak Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde çalışan işçilerin bir kısmına uzatma yazısı gelirken bir kısmına gelmedi. Bu nedenle Tarım İş Sendikası üyesi 1.064 işçi için uzatma yazısı gelmedi. Bu nedenle, söz konusu işçiler 1 Eylül tarihi itibariyle işsiz kaldı.

Uzatma yazısı ile birlikte mağduriyet sona ermiş oldu.

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler