Evlilik nedeniyle tazminat alınır mı?

Evlilik nedeniyle tazminat alınır mı?

Evlilik nedeniyle tazminat alınır

Tarih :
Evlilik nedeniyle tazminat alınır mı?

EVLİLİK NEDENİYLE TAZMİNAT ALINIR

Eşim bebek bekliyor. Ancak ben doğumdan sonra çalışmasını istemiyorum. Hangi şekilde tazminat alabilir? Ne yapabiliriz? Hakan ARITÜRK
Bebek bakmak için istifa ederse tazminat alamaz. Ancak eğer 9 Eylül 1999 öncesi sigortası varsa, 15 yıl, 3600 gün şartıyla tazminatını alabilir. Ayrıca doğum sonrası yarı çalışma ücretli izin, ücretsiz izin gibi haklar var. Bunlardan yararlanabilir. Ayrıca eğer evliliğinizin üzerinden 1 yıl geçmediyse bunu sebep göstererek de tazminat alabilir. Bunun dışında ayrılırsa tazminat alamaz..

ATAMA TAZMİNAT SEBEBİ DEĞİL

Bir şirkette 5 yıldır çalışıyorum. Memur olarak atamam yapılacak. Acaba memuriyete geçerken tazminatımı alabilir miyim? Neşe KARAGÜL
Memur olarak atamanızın yapılması tazminat alma sebebi olarak gösterilmiyor. Bu yüzden ayrılırken tazminat alamazsınız. Ancak işvereninizle anlaşırsanız alabilirsiniz. Evliliğin üzerinden 1 yıl geçmediyse ve 9 Eylül 1999 öncesi sigortalıysanız, bu durumlarda da istifa ederek tazminat alınabiliyor hatırlatalım..

EMEKLİLİK İÇİN ZORLAMA YAPILAMAZ

1968 doğumluyum. Toplam 10.350 iş günüm bulunuyor. İşveren 56 yaşımdan önce emekliliğe zorlayabilir mi? Toygar CEBİ
İşverenin kimseyi emekliliğe zorlama hakkı bulunmuyor. Emeklilik tarihiniz geldiğinizde yine kendi isteğinizle emekli olmak isterseniz olursunuz. Sizi zorla çıkartırlarsa zaten tazminatlarınızı da alırsınız. İşe geri dönüş davası ya da kötü niyet tazminatı da devreye girer..

Kaynak : Takvim
Vatandaşa kritik uyarı: Mutlaka şikayet edin
İş arayanlar dikkat! Çok sayıda koruma ve güvenlik görevlisi alınacak..
Sağlık Bakanlığı e'devlete yeni hizmet ekledi
Memur ve emekliye zam ve enflasyon farkı! İşte tahminler,,,
EYT raporunda neler var?
'Işık Hadisesi' tekbirlerle izlendi
‘Akademisyenler görevlerine dönsün’ önergesi
Geliri olmayana devletten 817 TL
FETÖ'den 3 şüpheliye adli işlem yapıldı

Benzer Haberler