Kıyım devam ediyor! 23 bin 953 işçi istifa ettirildi

Kıyım devam ediyor! 23 bin 953 işçi istifa ettirildi

CHP ve HDP’li belediyelerdeki işçi kıyımını değerlendiren HAK İş Başkanı Mahmut Arslan, "Hak-İş’e bağlı sendikalarımızdan istifa ettirilen üyelerimizin sayısı 23 bin 953’e ulaşmıştır. Bu Türkiye’de onlarca sendikanın toplam üye sayısının iki katıdır. 29 iş yerinden işten çıkarılanların sayısı da 2 bin 347’yi buldu" dedi.

Tarih :
Kıyım devam ediyor! 23 bin 953 işçi istifa ettirildi
HAK-iş Başkanı Mahmut Arslan Konfederasyon Genel Merkezi'nde düzenlenen Başkanlar Kurulu toplantısı öncesi gündem ve çalışma hayatına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Hak-İş'e bağlı sendikalardan bugüne kadar 23 bin 953 işçinin istifa ettirildiğini, 2 bin 347 işçinin de işine son verildiğini söyleyen Arslan, 31 Mart yerel seçimlerinden sonra CHP'li ve HDP'li kimi belediyeler tarafından bazı sendikalara yönelik operasyonların devam ettiğini açıkladı. Diyarbakır'da HDP önünde evlat nöbeti tutan annelerinin oturma eyleminin soylu bir mücadele olduğunu belirten Aslan, "Destekliyoruz. Bölgedeki şartları yakinen bilen biri olarak bu anaların bu feryadının ve bu çıkışının ne kadar değerli olduğunu biliyorum" dedi.

SÜRGÜNLER UYGULANDI

CHP'li İBB Başkanı İmamoğlu ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözlerini de hatırlatan Arslan, "Bu baskıları yapanların bazıları işçileri ikna etmek için noterden 'herkes işine devam edecek' taahhütnamesi yayınlamış, bazıları ekranların önünde bütün işçilere güvence vermiştir. Ne yazık ki bütün bu güvencelere rağmen işçilerimiz, üyelerimiz sendikal baskılarla karşı karşıya kalmış, korkutularak, işten atılma tehditleriyle sendikalarımızdan istifa ettirilmiştir. Bu süreç devam ediyor" ifadesini kullandı.

Kaynak : SGK Rehberi
EYT raporunda neler var?
Sağlık Bakanlığı e'devlete yeni hizmet ekledi
SGK'dan CHP'li Belediyeye Haciz!
Örneklerle öğretmenlerde görülen etik davranış bozuklukları
1000 takipçiye kahvaltı beleş
Ölen eşinin kuklasını yaptı, gelin arabasının önünü kesti
Geliri olmayana devletten 817 TL
'Işık Hadisesi' tekbirlerle izlendi

Benzer Haberler