Anasayfa » Medya Haberleri » Araç kiralama fiyatları dudak uçuklattı

Araç kiralama fiyatları dudak uçuklattı

Araç kiralama fiyatları dudak uçuklattı

Tarih :
Araç kiralama fiyatları dudak uçuklattı

Seçim çalışmalarından bu yana israf algısı yaratmaya çalışan CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun göreve geldiği günden bu yana araç kiralama maliyeti dikkat çekti. AK Partili İBB döneminde İSKİ hizmetlerinde kullanılan çoğunluğu binek araçların ortalama aylık maliyet giderleri toplamda 1 milyon 422 bin 793 TL olduğu tespit edilirken, bu rakam CHP'li İmamoğlu döneminde aylık 3 milyon 341 bin 800 TL gibi ürkütücü bir seviyeye yükseldi. İşte İBB'yi zarara uğratan o sözleşme...

Seçim çalışmalarından bu yana israf algısı yaratmaya çalışan CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun göreve geldiği günden bu yana araç kiralama maliyeti dikkat çekti. Hizmet araçlarını israf diyerek Yenikapı'da sergileyen İmamoğlu'nun 5 aylık süreçte sadece İSKİ için araç kiralamaya harcadığı miktar, 16 milyon lirayı aştı. AK Partili İBB'de İSKİ yönetimi 2 yıllığına yaptığı ihale için 34 milyon TL harcamada bulunurken İmamoğlu'nun sadece 5 ay için 16 milyon TL'yi aşkın bir harcama yapması gözlerden kaçmadı..

KESENİN AĞZINI AÇTI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde ihtiyaç fazlası araç olduğu gerekçesiyle algı yaratmaya çalışan ve önceki yönetimi ağır bir şekilde suçlayan CHP'li Başkan Ekrem İmamoğlu'nun, koltuğa oturur oturmaz belediye iştiraki İSKİ'ye kiralaması yapılan araçlarda israfa tavan yaptırdığı ortaya çıktı. Açık ihale usulüyle yapılması gereken ihale "teklif yok" denilerek iptal edildi. Pazarlık Usulü'ne dönen ihale sonucunda kesenin ağzı açıldı, sözleşme imzalanan Grup Temizlik Oto Kiralama A.Ş adlı firmaya 16 milyon 709 bin 550 TL ödeneceği taahhüt edildi.

Kaynak : Sabah

Benzer Haberler