Anasayfa » Medya Haberleri » MHP'den Bülent Arınç'a zehir zemberek sözler

MHP'den Bülent Arınç'a zehir zemberek sözler

MHP'den Bülent Arınç'a zehir zemberek sözler

MHP'den Bülent Arınç'a zehir zemberek sözler

Tarih :
MHP'den Bülent Arınç'a zehir zemberek sözler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek, Eski TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç'ı sert sözlerle hedef aldı.

Eski TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun hapis cezası almasına ilişkin dikkat çeken sözler sarf etmişti. Arınç, konuya ilişkin olarak, "Kaftancıoğlu'nu sevmiyor olabiliriz. Seçimi kazandı bir kahraman haline getirdiler. Attığı mesajların hiçbirisine katılmıyorum. Ama ifade özgürlüğüne saygı duymalıyız, tahammül etmek zorundayız" ifadelerini kullanmıştı.

MHP'DEN BÜLENT ARINÇ'A SERT TEPKİ

Eski TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç'ın sözlerine MHP'den sert tepki geldi. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Bülent Arınç'ın hapis cezası alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile ilgili açıklamalarına tepki gösterdi.

Çiçek, Arınç'ın Kaftancıoğlu'na verilen hapis cezasıyla ilgili olarak söylediği, "Kaftancıoğlu'nu sevmiyor olabiliriz. Seçimi kazandı bir kahraman haline getirdiler. Attığı mesajların hiçbirisine katılmıyorum. Ama ifade özgürlüğüne saygı duymalıyız, tahammül etmek zorundayız" sözlerine karşılık olarak, "Bülent Arınç, PKK ve FETÖ safında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a savaş açmıştır. AKP kendi bünyesindeki FETÖ ve PKK sevdalılarından kurtulmalıdır" dedi.

Çiçek ayrıca, yaptığı bir diğer paylaşımda ise Arınç'ın 'Cumhurbaşkanı Erdoğan'a düşmanlık edenleri kutsadığını' söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

"Bülent Arınç aylardır 'MHP ile ittifaka karşıyım' diyor. HDP’li Ahmet Türk’e sahip çıkıyor, PKK-HDP sevdalısı Canan Kaftancıoğlu’na sahip çıkıyor, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a düşmanlık edenleri kutsuyor. Truva Atı bile değil artık! MHP’ye düşman ama herkese sevgi kelebeği oluyor!"

Kaynak : Milli Gazete
Bakan Albayrak: Her yıl 100 bin konut yapılacak
O internet sitelerine kötü haber
Bankalararası Kart Merkezi'nden ‘güvenlik' açıklaması
Aydın İncirbel Akaryakıt Geçici 1 İşçi Alacak
Nihal Olçok: Abdullah'ın mezarını açtırabilirim
Asgari ücret ve EYT'yle ilgili flaş açıklama!
Eski Çevre Bakanına dolandırıcılık şoku
Sigaraya büyük zam mı geliyor? Tarih verdiler...
Sosyal konut için başvuru tarihleri belli oldu
UEFA'dan 'asker selamı' kararı

Benzer Haberler