Anasayfa » Medya Haberleri » Gökçek'ten izin tepkisi! Mavi Masa'ya başvurdu

Gökçek'ten izin tepkisi! Mavi Masa'ya başvurdu

Gökçek'ten izin tepkisi! Mavi Masa'ya başvurdu

Gökçek'ten izin tepkisi! Mavi Masa'ya başvurdu

Tarih :
Gökçek'ten izin tepkisi! Mavi Masa'ya başvurdu

Gökçek'ten Ankara belediyesine izin tepkisi! Mavi Masa'ya başvurdu

Melih Gökçek, belediye başkanlığı döneminde yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerinde bulunmak üzere yaklaşık 650 gün izin kullandığına dair Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin açıklamasına tepki gösterdi.

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sosyal medya hesabı twitter üzerinden belediye başkanlığı döneminde izin kullandığına dair iddialara ilişkin açıklama yaptı.

Gökçek'in “23 yılda toplam 15 gün tatil yaptım mı, bilemiyorum” şeklindeki açıklamaları Ankara belediyesinin ismi açıklanmayan bir yetkili tarafından yalanırken Gökçek'ten izin konusuna ilişkin ise önemli bir hamle geldi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 'Mavi Masa' birimine online dilekçe başvurusunda bulunan Gökçek, belediye başkanlığı döneminde kullandığı izinlere ilişkin bilgi talebinde bulundu.

Sosyal medya hesabından belediye başkanlığı döneminde kullandığı izinlerin detayların açıklanmasına ilişkin Ankara Büyükşehir Belediyesi Mavi Masa birimine dilekçe verdiğini aktaran Gökçek, şu ifadeleri kullandı:

"1- Twitter’da kuyruğu yanıklar bir furyadır tutturmuşlar "Gökçek’in, 1995'ten görevden ayrılana dek yurt dışında 425 yurt içinde ise 222 gün izin kullandığı öğrenildi." Bu konu tamamen tahrif edilmiş bir bilgi. Mavi Masa’ya bilgi kanununa göre sorularımı sordum.
2- Mavi Masa’dan cevap gelsin, sizi detaylı aydınlatacağım. yurt dışı gezileri tatil olarak kabul etmek bizi başkaları ile karıştırmaktır. bakalım Mansur Yavaş sorularıma cevap verecek mi? yoksa her zaman olduğu gibi cevabı kıvıracak mı?"

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler