Anasayfa » Medya Haberleri » Okuldaki bazı dersleri profesörler verecek

Okuldaki bazı dersleri profesörler verecek

Okuldaki bazı dersleri profesörler verecek

Bakan Selçuk: Özellikle fen liselerinde fizik, kimya, biyoloji, matematik gibi dersleri üniversitelerden bazı profesörlerin vermesi konusunda bu sene ilk kez çalışmamız olacak

Tarih :
Okuldaki bazı dersleri profesörler verecek
Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, Hakan Çelik'in sunduğu Hafta Sonu programına konuk oldu.

Bakan Selçuk, yeni eğitim öğretim yılı hazırlıklarını anlatırken yaz döneminde öğretmenlere yönelik onlarca eğitim programı düzenlediklerini söyledi.

Öğretmenlerin geliştirilmesi konusunda üniversitelerin eğitim fakülteleri ile ortak çalışmalar yaptıklarını dile getiren Selçuk, "Özellikle fen liselerinde fizik, kimya, biyoloji, matematik gibi dersleri üniversitelerden bazı profesörlerin vermesi konusunda bu sene ilk kez çalışmamız olacak" dedi.

- "Liselerde yapay zeka dersleri başlayacak"


Yapay zeka konusunda büyük bir hazırlık yürüttüklerini bildiren Selçuk, makine öğrenmesi, büyük veri gibi konuların bakanlığın karar destek sistemlerinin içine girmesi, e-okul ve dijital altyapıda kullanılması için yürütülen çalışmalara değindi. Bakan Selçuk, ayrıca lise seviyesinde de yapay zeka derslerinin olması için hazırlık yürüttüklerini söyledi.

Selçuk, tasarım-beceri atölyelerinde kodlama eğitimlerinin verilmesi için de çalıştıklarını, bu çalışmaların birkaç sene içinde toparlanacağını vurguladı.

Açıklanan ortaöğretim programıyla ilgili 100'ün üzerinde kuruma yazı yazdıklarını, bu konuda çok güzel geri bildirimler geldiğini dile getiren Selçuk, böylece "Tarih seçmeli ders olacak" gibi bazı yanlış anlaşılmaları da önleme fırsatı bulduklarını kaydetti.

 

Kaynak : Anadolu Ajansı
İŞKUR’un işsizleri TÜİK’i geçti
Bireysel kıpırdadı
Kıdem tazminatı için 9 ay borçlanmalısınız
Deprem haritası değişti İstanbul için uyarı!
Fatih Altaylı'dan Hande Fırat'a sert yerli otomobil cevabı
Şarkıcı Saide İnaç'a Cumhurbaşkanına hakaretten hapis
Elektriği dün en çok bu saatte kullandık
Eşinin saçını çekmek hem boşanma hem tazminat sebebi

Benzer Haberler