Memur-sen, 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yapacak

Memur-sen, 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yapacak

Tarih :
Memur-sen, 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yapacak
Memur-Sen Konfederasyonu, 26 Ağustos (Pazartesi) 81 ilde, “Emeğe Saygı, Adalete Davet” temasıyla basın açıklamaları gerçekleştirecek.

1 Ağustos’ta başlayan ve 21 Ağustos itibariyle uzlaşmazlıkla sonuçlanan 5. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri Kamu Görevlileri Hakem Kuruluna taşınmıştı.

Memur-Sen, 20 gün boyunca yoğun bir emekle yapılan pazarlıkta üzerinde uzlaşılan maddelerin Kamu İşvereni tarafından hiç görüşülmemiş ve uzlaşılmamış gibi kabul edilerek Hakem Kuruluna götürülmesine çeşitli vesilelerle tepki göstermişti.

Toplu Sözleşmede masanın yetkili konfederasyonu olarak Memur-Sen, 5 milyondan fazla kamu görevlisi ve emeklisini doğrudan, aileleriyle birlikte 20 milyon, tesir ettiği alan itibariyle 82 milyon insanı etkileyecek olan bu süreçte kamu görevlilerinin haklı beklentilerini dile getirmek ve kazanımları arttırmak için 81 ilde “Emeğe Saygı, Adalete Davet” temasıyla basın açıklamaları düzenleme kararı aldı.

81 ilde gerçekleştirilecek olan basın açıklamalarıyla 5 milyonu aşkın kitleyi temsil eden Memur-Sen Teşkilatlarının kamu görevlilerinin haklı beklentilerini ve itirazlarını tüm Türkiye’ye haykıracağı basın açıklamaları 26 Ağustos Pazartesi Günü Saat 12.00'da gerçekleştirilecek.

Kaynak : SGK Rehberi
Galatasaraylı taraftarlar şükür namazı kıldı
Suriyeli Fuad Muhammed için sevindiren gelişme!
AFAD: Van'da 66 artçı deprem meydana geldi
İstifa sloganları atan taraftardan Fenerbahçe kafilesine yumurtalı saldırı
İsraf edilen gıdalarla 821 milyon aç insanı doyurabilir
Derbide kırmızı kart çıktı!
'250 konut yıkıldı, 700 konutta da ağır hasar var'
Otomobilin çarptığı ortaokul öğrencisi yaralandı

Benzer Haberler