Anasayfa » Medya Haberleri » Benzin ve motorine yeni zam kesinleşti

Benzin ve motorine yeni zam kesinleşti

Benzin ve motorine yeni zam kesinleşti

Benzin ve motorine zam kesinleşti

Tarih :
Benzin ve motorine yeni zam kesinleşti

Benzin ve motorinde zam kesinleşti

27 Ağustos Salı gününden itibaren geçerli olmak üzere litre bazında benzine 16 kuruş, motorine 11 kuruş zam yapılmasına karar verildi.

27 AĞUSTOS SALI'DAN İTİBAREN

Cumhuriyet’in sektör kaynaklarından edindiği bilgiye göre, 27 Ağustos Salı gününden itibaren geçerli olmak üzere litre bazında benzine 16 kuruş, motorine 11 kuruş zam yapılmasına karar verildi. Başkent Ankara'da ortalama litre fiyatı benzinde 6.67 TL'den 6.83 TL'ye, motorinde 6.25 TL'den 6.36 TL'ye yükselecek.

Cumhuriyet’ten Emre Deveci’nin haberine göre, salı gününden itibaren geçerli olmak üzere otogaza da 7.5 kuruş zam yapılmasının planlandığı ancak henüz rakamın kesinleşmediği bildirildi.

4 GÜN ÖNCE ZAM GELMİŞTİ

20 Ağustos'ta litre bazında benzine 6 kuruş, motorine 17 kuruş zam gelmişti. Böylece bir haftada litre bazındabenzine 22 kuruş, motorine 28 kuruş zam yapılmış olacak.

9 Ağustosta 5.44 seviyesine kadar gerileyen dolar/TL kurunun önceki gün 5.79'a kadar yükselmesi, akaryakıt fiyatlarındaki artışın temel nedeni olarak gösterildi.

Akaryakıt sektörü, petrol fiyatları ve kura bağlı olarak dalgalanan fiyatlardaki değişikliklerinin hemen devreye girmesini istiyor ancak Ankara bir süredir fiyat değişimlerini resmi bir düzenleme olmamasına rağmen salı günleri devreye girmesine izin veriyor.

Kaynak : Cumhuriyet

Benzer Haberler