Anasayfa » Medya Haberleri » Bakanlık kapatılan çocuk evinde kalan çocuklar için harekete geçti

Bakanlık kapatılan çocuk evinde kalan çocuklar için harekete geçti

Bakanlık kapatılan çocuk evinde kalan çocuklar için harekete geçti

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından kapatılan çocuk evinde kalan çocukların mağduriyet yaşamaması için gerekli çalışmaların yapıldığını açıkladı

Tarih :
Bakanlık kapatılan çocuk evinde kalan çocuklar için harekete geçti
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yapılan açıklamada, "Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak hizmet veren 11 'Çocuk Koruma Evi' hizmetlerinin belediye tarafından sonlandırılmasının söz konusu olması üzerine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak burada kalan 47 çocuk ve gencimizin mağduriyet yaşamaması için gerekli çalışmalar tarafımızca yapılmaktadır.

Söz konusu evlerde kalan 24 çocuk ve 8 reşit gencimiz olmak üzere toplam 32 kişinin sosyal incelemesi tamamlanmıştır. Çocuklarımızdan 2'si için bakım, 1'i için danışmanlık, 2'si için eğitim tedbiri alınması öngörülmekte olup, 4 çocuğumuza da sosyo-ekonomik destek verilmesi planlanmaktadır. 7 çocuğumuzun aileleri Ankara dışında ikamet ettiği için söz konusu illere sosyal inceleme yapılması için gerekli bildirimde bulunulmuştur. Çocuklarımızın durumlarıyla ilgili sosyal incelemeler tamamlanarak, gerekli tedbirler ivedilikle alınacaktır" denildi.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
İstihdam garantili okulların sayısı 2023'e kadar 200'e çıkacak
Yavaş: Zabıta ve İtfaiye personeline ihtiyacımız var
Mühendislik tamamlama yerleştirme sonuçları açıklandı
Askere gideceklerin sınıfları belli oldu
MHP'li başkan yabancı adlı iş yerlerine ruhsat vermeyecek
Söke Belediyesi Eski Hükümlü İşçi Alım İlanı
Bahçeli tedavi gördüğü hastaneden taburcu oldu

Benzer Haberler