Anasayfa » Medya Haberleri » Kırıkkale'deki cinayete Bakanlık müdahil oldu

Kırıkkale'deki cinayete Bakanlık müdahil oldu

Kırıkkale'deki cinayete Bakanlık müdahil oldu

Kırıkkale'deki cinayete Bakanlık müdahil oldu

Tarih :
Kırıkkale'deki cinayete Bakanlık müdahil oldu

Kırıkkale'de 38 yaşındaki E.B'nin eski eşi tarafından çocuğunun gözünün önünde öldürülmesi olayına, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, cinayeti gerçekleştiren kişinin en ağır cezayı alması için konuya müdahil oldu

Kırıkkale'de 38 yaşındaki E.B'nin eski eşi tarafından öldürülmesine ilişkin olarak sosyal medya ve basın yayın organlarında yer alan görüntü ve haberler üzerine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yazılı açıklama yapıldı.

Cinayetin ardından Kırıkkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekiplerinin olaya müdahil olduğu aktarılan açıklamada, saldırıya tanık olan çocuğun ise yakınlarının yanında olduğu, bakanlık psikologlarının gözetiminde bulunduğu aktarıldı.

Çocuğun ve ailenin durumunun olayın yaşandığı andan itibaren takip edildiği belirtilen açıklamada, "Cinayeti gerçekleştiren kişinin en ağır cezayı alması için Bakanlık Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz kanalı ile de davaya müdahil olunacaktır. Davaya soruşturma ve kovuşturma aşamasında müdahil olunması için dilekçe verilmiş olup konu ile ilgili iki hukuk müşaviri görevlendirilmiştir." bilgisine yer verildi.

Açıklamada, olaya ilişkin görüntülerin paylaşılmamasına yönelik duyarlılık beklendiği, yargı sürecinin ve çocuğun psikolojik, sosyal durumunun takipçisi olunduğu kaydedildi.

Kaynak : Memurlar.Net
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Neşet Ertaş' paylaşımı
İstanbul'da ele geçirildi! Piyasa değeri 300 bin TL
'Numaralı gözlük, ilerlemeyi durdurmuyor'
Bir banka daha faizleri indirdi!
Kazan faciası!Bir çocuk öldü, 2 çocuk yaralandı
Adalet Bakanlığı, Fettah Tamince için soruşturma istedi
Dehşete düşüren uyarı: 80 milyon can alabilir! Türkiye de risk altında
Erdoğan onayladı, kritik genelge yayımlandı

Benzer Haberler