Anasayfa » Medya Haberleri » 2. el araçta km sorgulama müjdesi! Tıkla-Sorgulayın

2. el araçta km sorgulama müjdesi! Tıkla-Sorgulayın

2. el araçta km sorgulama müjdesi! Tıkla-Sorgulayın

2. el araçta km sorgulama hizmeti!

Tarih :
2. el araçta km sorgulama müjdesi! Tıkla-Sorgulayın

2. el araç alacaklar km sorgulama müjdesi! Artık 6 liraya alınan aracın gerçek km'si sorgulanabiliyor. İşte detaylar....

Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü ile PTT AŞ arasında imzalanan protokol kapsamında hizmete sunulan uygulama aracılığıyla ikinci el araçların muayene tarihi ve kilometresine ilişkin bilgiler 1,5 milyon kişi tarafından sorgulandı- Söz konusu hizmetle ikinci el araç satışlarında kilometre sıfırlanması dolayısıyla yaşanan mağduriyetler önlendi

KİLOMETRE SORGULAMA HİZMETİ

Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü ile PTT AŞ tarafından, ikinci el araç satışlarında kilometre sıfırlanması dolayısıyla yaşanan mağduriyetlerin önlenmesi amacıyla hizmete sunulan uygulamadan 1,5 milyon kişi yararlandı.

MAĞDURİYETİ ENGELLİYOR

AA muhabirinin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından aldığı bilgiye göre, Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü ile PTT AŞ arasında 16 Kasım 2017'de "Bilgi Paylaşımı Esaslarının Düzenlenmesine Dair Protokol" imzalandı. Söz konusu protokol kapsamında PTT tarafından hizmete sunulan uygulamalarla ikinci el araçların satışında sık rastlanılan kilometre sıfırlanması konusundaki mağduriyetler engellendi.

HİZMET BEDELİ 6 TL

Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğünce PTT ile paylaşılan verilere, kurumun mobil uygulamalarına plaka veya şasi numarası girilerek 6 lira bedelle bakılabiliyor. Araçların muayenesi sırasında sisteme girilen kilometrelerin en güvenilir ve doğru şekilde öğrenilebilmesine olanak sağlayan uygulamayı bugüne kadar 1,5 milyon kişi kullandı.

NEREDEN BAKILIYOR?

İkinci el araç alacak vatandaşlar, kilometre ve araç muayene bilgilerine, PTTBank internet bankacılığıyla, PTTBank müşterisi olmayanlar ise üyelik zorunluluğu olmadan e-ticaret platformu "www.epttavm.com" ve "HGS - Online Bakiye Yükle" mobil uygulaması aracılığıyla ulaşabiliyor.

E-pttavm'den Araç kilometresi sorgulamak için Tıklayınız

 

 

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler