Kütahyalı'ya Cumhurbaşkanı Başdanışmanı'ndan sert tepki!

Kütahyalı'ya Cumhurbaşkanı Başdanışmanı'ndan sert tepki!

ROK'A bir tepki de Hidayet Türkoğlu'ndan

Tarih :
Kütahyalı'ya Cumhurbaşkanı Başdanışmanı'ndan sert tepki!

Rasim Ozan Kütahyalı'y'a bir tepki de Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu'ndan

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu, geçen sene televizyonda Boşnaklara “Kusturmalı Boşnak S..” sözleriyle sözleriyle tepki toplayan ve Boşnaklara hakaret ettiği belirtilen Rasim Ozan Kütahyalı için açıklamalarda bulunarak, "Beyaz TV'nin bu şahsı, layık olduğu çukura geri göndermesi gerekir" dedi.

Beyaz TV'deki spor programında sarf ettiği sözlerle Boşnaklara hakaret ettiği iddiasıyla "Halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan yargılanan Rasim Ozan Kütahyalı, geçtiğimiz günlerde Boşnakların ekranlara dönmemesi için kampanya başlattığı Beyaz TV'de yayınlanan Derin Futbol programına dönmüştü. Kütahyalı'nın, Beyaz TV ekranlarına geri dönmesi kamuoyundan tepki gördü. Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu da, Rasim Ozan Kütahyalı için "Boşnak ve Türk halkının vicdanında müebbete mahkum olan, ahlaksız, aşağılık ve özrü mümkün olmayan hakaretin sahibi ..." yorumunu yaptı ve programa yeniden çıkarılmasıyla ilgili televizyon kanalında da tepki gösterdi.

"Beyaz TV'nin derhal bu hatadan dönmesi gerekir"
Türkoğlu sosyal medya hesabından "Boşnak ve Türk halkının vicdanında müebbete mahkum olan, ahlaksız, aşağılık ve özrü mümkün olmayan hakaretin sahibi Rasim Ozan Kütahyalı'nın ekran karşısına çıkarılması nasıl bir garabettir, akıl tutulmasıdır. Beyaz TV'nin derhal bu hatadan dönmesi ve bu şahsı, layık olduğu çukura geri göndermesi gerekir." ifadelerini kullandı.

Kütayhalı'nın tekrar ekranlara dönmesine bir tepki de MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı göstermiş ve “Ömür boyu peşindeyim” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak : Cumhuriyet
Evlenince ölüm aylığı kesilen kıza 'çeyiz parası' ödeniyor
Balkondan düşen öğretmen yaşamını yitirdi
Çeyrek altın yükselişte!
Aksaray Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı
Askere gideceklerin sınıfları belli oldu
48 yaşında üniversiteyi kazandı
Düzce Tarım Orman Müd. Eski Hükümlü İşçi Alım İlanı
NTV'den ayrılan Oğuz Haksever'in yeni adresi belli oldu
İYİ Parti'den Almanya'daki konferansa ilişkin açıklama

Benzer Haberler