Anasayfa » Taşeron » Taşeronda KHK'lı işçi kıyımı devam ediyor

Taşeronda KHK'lı işçi kıyımı devam ediyor

Taşeronda KHK'lı işçi kıyımı devam ediyor

Taşeronda KHK'lı işçi kıyımı devam ediyor

Tarih :
Taşeronda KHK'lı işçi kıyımı devam ediyor

İşçi kıyımı devam ediyor

Niğde’de taşeron çalışanken KHK ile Belediye kadrosuna alınan işçiler seçimden sonra işten çıkartıldı. CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, işten çıkarılan belediye işçilerinin sesi oldu.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, seçim bölgesi olan Niğde ili Ulukışla ilçe belediyesi ve CHP’de iken MHP’ye geçen merkeze bağlı Aktaş Kasabası Belediyesinde, KHK ile taşeron çalışanken belediye kadrosuna alınıp seçim sonrasında işten atılan işçilerle görüştü.

“İŞ GARANTİSİ DEMİŞTİ AMA ÖYLE OLMADI”

Haksız yere işten çıkarmaların artık kasaba belediyelerine kadar ulaştığını söyleyen CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Niğde Aktaş Belediyesinde beş işçi arkadaşımızın hiçbir sebep gösterilmeksizin sözleşmeleri fesih edildi. Bunlar KHK ile taşerondan kadroya geçen arkadaşlarımızdı. Sayın Cumhurbaşkanı, KHK’nın gerçekleşmesinin ardından yaptığı açıklamada, iş garantisinin sağlandığını söylemişti fakat Aktaş Belediyesinde Belediye Başkanı değişti, arkadaşlarımız işsiz kaldı” dedi.

GÜRER: HİÇBİR İŞÇİNİN EKMEĞİYLE OYNANMASIN

İşten çıkarılan vatandaşların 9, 5 ve 2 yıl aralığında çalışan işçiler olduğunu ve gerekçe olarak bütçe yetersizliğinin gösterildiğini söyleyen CHP Milletvekili Gürer, “Gerekçe olarak bütçe yetersiz dediler fakat ardından hemen yerlerine yeni işçiler alındı. Hiçbir işçinin ekmeğiyle oynansın istemiyoruz. Çünkü bu işçilerimiz emeğinin ekmeğini yiyor. Belediyelerden işçileri çıkarmamalarını talep ediyoruz. İşini doğru yapan, verilen işi savsaklamayan, bankamatikçi olmayan yani emeği ile ekmeğini kazanan hiç bir emekçi, belediye başkanı değişti diye işten çıkarılmamalıdır” diye konuştu.

SGK REHBERİ KAMU İŞÇİLERİ VE TAŞERON PLATFORMU YAYINA GİRDİ

Sgkrehberi Kamu İşçileri ve Taşeron Platformu'na Katılmak İçin TIKLAYINIZ!......

Kaynak : Anayurt
YouTube 5.8 milyon videoyu sildi
HDP Mardin İl Başkanı gözaltına alındı
36 askerimizin şehit edilmesinin ardından dikkat çeken çıkış
İran'da koronavirüs nedeniyle 9 kişi daha öldü
Malezya'da yeni başbakan belli oldu
Artvin SYDV Geçici 4 İşçi Alacak
Kağıt para dönemi sona eriyor
Türkiye Mehmetçik için tek yürek oldu
İstanbul İsttelekom 3 İşçi Alacak
Koronavirüs yayılmaya devam ediyor! Bir ülkeye daha sıçradı

Benzer Haberler