Anasayfa » Medya Haberleri » Abdullah Gül'den kayyumlarla ilgili açıklama

Abdullah Gül'den kayyumlarla ilgili açıklama

Abdullah Gül'den kayyumlarla ilgili açıklama

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, HDP'li Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyelerine kayyum atanmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Tarih :
Abdullah Gül'den kayyumlarla ilgili açıklama
İçişleri Bakanlığınca, Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanları görevlerinden uzaklaştırıldı. Bu kapsamda, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı görevinden uzaklaştırıldı. Diyarbakır'a Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu belediye başkan vekili olarak görevlendirildi.

İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, haklarında terör suçlarından soruşturma bulunan Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlarının yerine yeni görevlendirme yapıldı.

Bu kapsamda, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan görevlerinden uzaklaştırıldı.

Abdullah Gül'den açıklama

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Gül, "Daha yeni seçilmiş belediye başkanlarının "bu şekilde" görevden alınmaları demokrasimiz için doğru olmamıştır" ifadelerini kullandı.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Manisa Akhisar’da deprem oldu!
Bankaların emekliye promosyon savaşları
Cumhurbaşkanlığı, depreme ilişkin son durumu paylaştı
Mahalli idarelerdeki sözleşmeli personelin ücret tavanları belli oldu
Mısırlı avukattan saçma sapan tazminat talebi
23 saatin sonunda mucize kurtuluş
Taşeron ve kamu işçisi tediye ödeme tarihleri
Hem eşinizden hem babanızdan aylık alabilirsiniz

Benzer Haberler