Anasayfa » Medya Haberleri » İnşaat devi konkordato ilan etti

İnşaat devi konkordato ilan etti

İnşaat devi konkordato ilan etti

İnşaat devi konkordato ilan etti

Tarih :
İnşaat devi konkordato ilan etti

Antalya'nın ünlü şirketi konkordato istedi

Antalya’nın en büyük inşaat firmalarından Ulu İnşaat, konkordato talebinde bulundu. İnşaat, turizm, tarım ve iş güvenliği alanlarında faaliyet gösteren şirketleri bünyesinde barındıran firma, Antalya’daki yatırımlarıyla tanınıyor.

İnşaat faaliyetlerinin durmadığı Ulu İnşaat’ta taahhütlerin aksamadan devam edeceği belirtilirken, Antalya 1. Asliye Ticaret Mahkemesi konkordato talebi üzerine haciz takibi yapılmaması için 3 ay süreyle geçici mühlet kararı verdi. Ulu İnşaat’ın bu süre içerisinde yeni bir yatırım için karar alamayacağına dikkat çekilirken, yapacağı yeni iş sözleşmeleri konusunda ise mahkemeden ve komiserlik heyetinden onay alması gerektiği bildirildi.

ULU GRUP KENDİ SİTESİNDE BÖYLE TANITILIYOR

“1990 yılında aktif olarak ticari hayatına başlayan ve 2003 yılından itibaren şirketleşen ULU GRUP; yönetim kadrolarınca benimsenen ileri görüşlü vizyon ve yenilikçi yaklaşım zihniyet, bu paralelde gelişen organizasyon yapısı ve ulaşılan performans seviyesi ile kısa bir süre içerisinde ulusal olduğu kadar uluslararası platformlarda da özellikle inşaat alanında önemli bir konuma gelmiştir.

ULU GRUP, İnşaat, Turizm, Tarım, İş Güvenliği, olarak 4 ana faaliyet alanına yayılmış şirketlerden oluşmaktadır..

ULU GRUP’un çekirdek şirketi olan Ulu İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 2003 yılında inşaat firması olarak kurulmuş ve faaliyetinin başlangıcından bu yana büyük çaplı ve yüksek teknoloji ürünü birçok yerli ve uluslararası inşaat projelerini başarı ile gerçekleştirerek adını duyurmuştur. Ulu İnşaat Ltd. Şti. yurt içi ve yurt dışında başta lüks konaklama tesisleri olmak üzere her türlü altyapı ve üstyapı işleri ile iş merkezleri , sanayi tesisleri , enerji tesisleri , baraj , yol , okul ,sanat yapıları, hastane , sosyal ve spor tesisleri , arıtma , villa , konut , rezidans gibi yapıların inşası alanlarında faaliyet göstermekte olup ayrıca bu tür tesislerin yenilenme projelerini de üstlenmektedir.

ULU GRUP 2010 yılında kurmuş olduğu Ulu Seracılık Sanayi ve Ticaret A.Ş.ile “topraksız tarım” sitemi ile üretim yapan, 40 dönüm kapalı alana sahip , 4.000.000 Euro proje bedelli Antalya’nın en modern seralarından birini hayata geçirerek tarım sektöründe de yerini almıştır. Topraksız tarım üreticiliği için Uluslararası ve Ulusal Sertifikalar alınmış olup, bu sektörde tamamen otomasyon sistemiyle (iklimlendirme, sulama, ısıtma, gübreleme, co2, ozonlama, drenaj kontrol, yüksek basınçlı fog sistemi) teknik ekip kontrolünde üretim yapılmaktadır. Üretilen arılı domatesler dünyanın bir çok ülkesine ihraç edilmekte olup , dış ve iç piyasada aranılan kalitede üretim yapan tesis olarak büyük ilgi görmektedir.

En önemli değer insan , en önemli yatırım insana yapılan yatırım felsefesini benimsemiş olan ULU GRUP; İş sağlığı ve güvenliği alanında da, 2013 yılında kurmuş olduğu Ulu OSGB Ltd. Şti. ile faaliyet göstermektedir. Çalışanlarının güvenliğini her zaman ön planda tutarak , verilen eğitimler ve alınan tedbirlerle güvenli çalışma ortamı sağlamayı ilke edinmiş olan ULU GRUP; tecrübe bilgi ve birikimini harmanlayarak Ulu OSGB Ltd. Şti. aracılığı ile İş Sağlığı ve Güvenliği alanında vermiş olduğu hizmetlerle de alanında en iyisi olma yolunda olduğunu ispatlamıştır.

Alanya bölgesinde 3 yıldızlı 36 oda 90 yataklı MİKADO oteli satın alarak turizm sektörüne adım atan Ulu GRUP; 2014 yılında inşaasına başladığı Mersin Gülnar Ortaburun turizm merkezinde 5 yıldızlı 850 yatak kapasiteli, denizi, doğası, otel odası, lobi, pastane, barlar, restoran ve toplantı salonları , manzarası ve dekorasyonu, yemeklerin lezzeti ve hijyeni, animasyon- eğlence- aktivite, açık ve kapalı havuzu, spa merkezi, mini club ve daha birçok özelliği olan ULU RESORT HOTEL’i gerçek anlamda 2015 yılı Mayıs ayında turizmin hizmetine açmıştır. Yaptığı her işin en iyisini yapmaya ve marka olmaya odaklı ULU GRUP turizm sektöründe de iddiasını yapmış olduğu ve işlettiği bu tesisle göstermiştir.

Kaynak:Günhaber
Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler