Anasayfa » Medya Haberleri » Ak Parti'nin parlak bürokratı İmamoğlu'nun sağ kolu oldu!

Ak Parti'nin parlak bürokratı İmamoğlu'nun sağ kolu oldu!

Ak Parti'nin parlak bürokratı İmamoğlu'nun sağ kolu oldu!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu'nun Genel Sekreter Yardımcısı Görevine getirdiği Murat Yazıcı SGK kökenli bürokrat çıktı. Yazıcı'nın ı AK Parti'nin parlak bürokratları arasında yer alması dikkat çekti. Yazıcı'nın bürokraksideki hızlı yükselişinin hikayesi şöyle:

Tarih :
Ak Parti'nin parlak bürokratı İmamoğlu'nun sağ kolu oldu!

Murat Yazıcı, Anasol-D koalisyon hükümeti döneminde 1998 yılında istisnai kadrodan sınavsız olarak memuriyete başlamış ve uzun süre memur olarak görev yaptıktan sonra jet hızıyla SGK Başkan Yardımcısı olmuştu. İki yıl bu görevde bulunduktan sonra görevden alınarak müşavir yapılmıştı. O şimdi Ekrem İmamoğlu'nun Genel Sekreter Yardımcısı oldu. Demek ki herşey aslına rücu ediyormuş. Sol iktidarlar döneminde sınavsız memur olmuş, Ak Parti İktidarında en kritik kurumlardan olan SGK'nın Başkan Yardımcığılına getirilmiş, şimdi de İmamoğlunun yanında görevine devam ediyor.

Murat Yazıcı Kimdir?

1977’de Trabzonda doğan Murat Yazıcı, 1998 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi.

2008 yılında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü’nde Kamu Yönetimi Uzmanlığı alanında yüksek lisansını tamamladı.

İş hayatına 1998 yılında İstisnai kadrodan memur yapılan Yazıcı, daha sonra Başbakanlık Satınalma Memuru olarak görev yaptı. 2010 yılına kadar bu görevi sürdüren Yazıcı, 2010 yılında Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığında Şube Müdürlüğü yaptı.

2013-2014 yılları arasında Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı’nda Daire Başkanlığı görevini üstlendi.

2014-2016 arası Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Başkan Yardımcılığına atandı. 2016-2018 tarihlerinde Aile, Sosyal Hizmetler ve Çalışma Bakanlığı’nda Bakanlık Müşavirliği görevini sürdürdü. 01.08.2019 tarihi itibariyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne, Destek Hizmetlerinden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı olarak atandı.

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler