Kansere karşı en dirençli kan grubu belli oldu

Kansere karşı en dirençli kan grubu belli oldu

Kansere karşı en dirençli kan grubu belli oldu

Tarih :
Kansere karşı en dirençli kan grubu belli oldu

İsveç'in Karolinska Enstitüsü'nden bilim insanları yaptıkları araştırmalar sonucunda, kişinin kan grubu ile kanser geliştirme olasılığı arasından bir bağlantı olduğu belirlendi.

Kanserle ilgili araştırmalar genellikle kanserin tedavisi veya kanseri önleme yöntemleri ve çözümü odaklı yapılıyor. Bu araştırmalardan biri de İsveç'in Karolinska Enstitüsü'nden bilim insanları tarafından yapıldı.

Bilim insanların bu çalışmasında kişinin kan grubu ile kanser geliştirme olasılığı arasından bir bağlantı olduğu belirlendi. Hangi kan grubunun kansere karşı daha dirençli olduğunu, hangisinin kansere yakalanma riskinin daha yüksek olduğunu ortaya koyan araştırma, aynı zamanda hangi kan grubunun hangi kanser türüne yakalanma olasılığının olduğu sonucuna da ulaştı.

0 (SIFIR) KAN GRUBU DAHA KORUNAKLI

İsveç'in Karolinska Enstitüsü'nden bilim insanları tarafından yapılan yeni bir çalışma, 0 (Sıfır) kan gurubuna sahip bireylerin kansere karşı daha korunaklı olduğunu ortaya koydu. 35 yıl boyunca muayene edilen bir milyondan fazla insanın verileri değerlendirildi. Araştırmacılar, A kan grubuna sahip kişilerin mide kanserine yakalanma riskinin daha fazla olduğunu tespit etti.

B VE AB'LER

Kan grubu B ve AB olanların ise pankreas kanseri olma ihtimalinin daha yüksek olduğu sonucuna varıldı. Bilim insanları ayrıca, kanserli tümörlerin oluşumuna genellikle alkol, sigara ve steroid olmayan iltihap ilaçların neden olduğunu ifade etti.

Kaynak : Cumhuriyet
Arabuluculuk sınavı ile torpil olmadığını gördük'
Cem Uzan'dan Davutoğlu ve Babacan'a: Belge elimde yargılanacaksınız
Huawei, TÜBİTAK tarafından onaylandı
Bunu yapan yandı! Hapis cezası geliyor
Meclis’te yeğen Öcalan gerilimi!
Cani koca eşini öldüresiye dövdü, kız kardeşleri kurtardı
Dört kişilik ailenin asgari geçimi için 6 bin 859 TL gerekiyor
Bankalararası Kart Merkezi'nden ‘güvenlik' açıklaması
CHP'den 'Doğa Koleji' açıklaması

Benzer Haberler