Anasayfa » Medya Haberleri » Sakarya'da denize giriş yasaklandı

Sakarya'da denize giriş yasaklandı

Sakarya'da denize giriş yasaklandı

Sakarya'nın Karasu, Kocaali ve Kaynarca ilçelerinde şiddetli rüzgar ve yoğun dalga nedeniyle denize girişe izin verilmiyor- Karasu Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Ağun:- "Hava tahminlerini günlük takip ediyoruz. Hava şartları normale döndüğünde denize girişlere izin verilecek"

Tarih :
Sakarya'da denize giriş yasaklandı
Sakarya'nın Karadeniz kesiminde şiddetli rüzgar ve yoğun dalga nedeniyle denize girişlere izin verilmemesi kararı alındı.

Alınan bilgiye göre, Karasu, Kocaali ve Kaynarca ilçelerinin sahil kesimlerinde sabah saatlerinden itibaren şiddetli rüzgar ve yoğun dalga etkili oluyor.

Sahillerde görev yapan Büyükşehir Belediyesi cankurtaran ekipleri, vatandaşları denize girmemeleri konusunda uyarıyor.

Karasu Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Ağun, yaptığı açıklamada, bölgede etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle denizde yoğun dalgalar oluştuğunu söyledi.


- "Denize girenler çıkarıldı"

Vatandaşların herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması için sahil kesiminde denize girişlere izin verilmediğini aktaran Ağun, şunları kaydetti:

"Bu dönemlerde sürekli cankurtaran ekipleri hazır bulunuyor. Belediye hoparlörlerinden denize girilmemesi yönünde uyarılar yapılıyor. Ancak buna rağmen 17 kişi denize girdi. Cankurtaran ekiplerimiz bunlara müdahale ederek sudan çıkardı. Hava tahminlerini günlük takip ediyoruz. Normale döndüğünde denize girişlere izin verilecek."

Kaynak : Anadolu Ajansı
İş arayanlara müjdeli haber! 900 lira verilecek
Nöbetçi bakan uygulaması bugün başladı
Türkiye'de bir ilk! Üretimine başlandı
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı tutuklandı
Fatma Girik veliahtını açıkladı
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
Abdurrahman Dilipak'ın dış politika kulis haberi patladı
Tarih verildi, denetim başlıyor! Çok ağır bedel ödersiniz...

Benzer Haberler