Anasayfa » Medya Haberleri » Eski Meclis Başkanı Şahin: Gül ve Babacan Türkiye'yi yönetemez

Eski Meclis Başkanı Şahin: Gül ve Babacan Türkiye'yi yönetemez

Eski Meclis Başkanı Şahin: Gül ve Babacan Türkiye'yi yönetemez

Eski Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin, memleketi Karabük'te yaptığı açıklamalarda 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Ali Babacan'ı yeni parti kurulması çerçevesinde eleştird

Tarih :
Eski Meclis Başkanı Şahin: Gül ve Babacan Türkiye'yi yönetemez
AK Parti'nin içinden yeni oluşumlar çıkacağına dair endişeler sürerken AK parti'li önemli isimlerden partinin bölünmesine ilişkin dikkat çeken açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Kurban Bayramı vesilesiyle memleketi Karabük'te bulunan eski Meclis Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Mehmet Ali Şahin, AK Parti'nin Ali Babacan üzerinden bölünmesine ilişkin dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Babacan'ın AK Parti'den istifa etmesinin üzüntü verici olduğunu dile getiren Şahin, “Partiden istifa etti. 1-2 basın açıklaması olmuş çalışmayı yapıyoruz diye. Böyle bir davranış içerisinde olmasaydı çok daha iyi olurdu. Çünkü aynı kabinede görev yaptık. Şahsen sevdiğimiz genç bir arkadaşımızdır. Öyle bir çıkış yapmasından dolayı üzüntü duyuyoruz” dedi.

Yeni parti hazırlığında bulunan Ali Babacan ve onun desteleyen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Türkiye'yi yönetmesinin mümkün olmadığını belirten Şahin, “Bunların Türkiye'de yönetime gelmeleri mümkün değildir. Çünkü yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi iktidar olmak için yüzde 50 artı bir öngörüyor. Bunlar ne kadar oy alacak. Bizden biraz koparacaklarını umuyor. Peki ne yapmış olurlar? 2023’e gelmiş olalım, parti kurabilirler belki cumhurbaşkanına aday çıkarabilirler. Belki ilk turda Recep Tayyip Erdoğan'ın seçilmesini engelleyelim diye bir gayret içerisinde olabilirler. Recep Tayyip Erdoğan’sız Türkiye istiyor birileri. Yıllardır Erdoğan'la yola çıkmış ve Türkiye'ye hizmet etmiş olan bu arkadaşlarımız Erdoğan'sız bir Türkiye projesine destek vermiş olmaları üzüntümüz arttırıyor. Bir netice almaları mümkün değil" şeklindeki değerlendirmelerde bulundu.

Kaynak : Milli Gazete
Acı haber geldi! Roket saldırısında şehit düştü
TÜBİTAK 16 personel alacak
RTÜK'ten, Çukur dizisine ceza
Eskişehir Espark 3 İşçi Alacak
Samsun Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı
ERBD’den Atilla’nın atanmasına itiraz
Ve tarih verildi, denetim başlıyor! Çok ağır bedel ödersiniz...
2. Ana Bakım Merkezi Kom. Terörle Mücadelede Yaralanan İşçi Alım İlanı
İmamoğlu, İBB'nin en değerli arazisini satışa çıkarıyor!

Benzer Haberler