Anasayfa » Taşeron » Taşeronda o belediye işçilerine 13 günlük ikaramiye müjdesi!

Taşeronda o belediye işçilerine 13 günlük ikaramiye müjdesi!

Taşeronda o belediye işçilerine 13 günlük ikaramiye müjdesi!

Taşeronda o belediye işçilerine 13 günlük ikaramiye müjdesi!

Tarih :
Taşeronda o belediye işçilerine 13 günlük ikaramiye müjdesi!

Taşerondan şirket işçiliğine 696 sayılı KHK ile geçen işçilere Mansur Yavaş'tan 13 günlük ikramiye müjdesi geldi

Mansur Yavaş'tan ikramiye müjdesi

TAŞERONDAN GEÇEN İŞÇİLERE İKARAMİYE MÜJDESİ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediye şirket çalışanlarına bayram öncesi ikramiye müjdesi verdi.

Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısının 4. oturumuna başkanlık eden Başkan Yavaş'ın, Meclis gündemine taşıdığı başkanlık yazısı oy birliği ile kabul edildi.

TAŞERONDAN ŞİRKET İŞÇİLİĞİNE GEÇEN ÇALIŞANLAR

Şirket çalışanları 13 günlük ikramiye alacak

Belediyede çalışan memurlara 25 yıl sonra ilk kez bayram ikramiyesi verilmesi yönünde talimat veren Başkan Yavaş, şirket çalışanlarını da sevindirdi.

Mecliste oy birliği ile kabul edilen Başkanlık yazısında;

"Belediye şirketlerinde 696 sayılı KHK ile işçi kadrolarına geçirilen işçiler dışındaki diğer işçilerden toplu iş sözleşmesi bulunmayanlar ile toplu iş sözleşmesinde bayram için ödeme düzenlenmeyenlere 2019 yılı Kurban Bayramı'nda 13 günlük yevmiyenin sosyal yardım olarak ödenmesi, belediyemiz birimleri, ASKİ ve EGO Genel Müdürlüklerinde hizmet alımı yoluyla çalışan şirket işçilerine ödenecek sosyal yardımın ilgili belediye şirketi ile imzalanan hizmet alımı sözleşmesi kapsamında gereken iş ve işlemler yapılmak suretiyle karşılanması, belediye şirketlerinin kendi idari personeli olan işçilere ödenecek sosyal yardımın ise ilgili belediye şirketince karşılanmasına ilişkin teklifimizin meclis kararına alınmak üzere" ifadeleri yer aldı.

Başkan Yavaş'tan bayram mesajı

Sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanan Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında vatandaşların Kurban Bayramını da kutlayan Başkan Yavaş, "Bizi izleyen halkımızı ve siz değerli meclis üyelerimizin kendilerinin ve ailelerinin mübarek Kurban Bayramını kutluyorum. Cenab-ı Allah'tan nicelerine eriştirmesini niyaz ediyorum" dedi.

Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 5. oturumuna başkanlık eden Meclis 1. Başkan Vekili Fatih Ünal ve parti grup temsilcileri de vatandaşların Kurban Bayramını kutladı.

İZMİR'DE DE TAŞERON İŞÇİLER İKRAMİYE ALMIŞTI

İzmir Büyükşehir Belediyesinde taşerondan belediye şirketlerine geçen 800 işçiye yaklaşık 1.000 liralık zam ve ikramiye verilmişti. Şirket işçiliğine geçen diğer kalan taşerondan gelen işçiler için ise Belediye Meclis'inde konu gündeme getirilip zam yapılacağı açıklanmıştı.

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler