Anasayfa » Medya Haberleri » Kamuda bayram öncesi görevden alma depremi

Kamuda bayram öncesi görevden alma depremi

Kamuda bayram öncesi görevden alma depremi

Kamuda görevden alma depremi

Tarih :
Kamuda bayram öncesi görevden alma depremi

Kamuda görevden almalar devam ediyor. Dün akşam saatlerinde Merkez Bankası'nda başlayan ve eski Başkan Murat Çetinkaya döneminde göreve getirilen genel müdürlerin tümü Banka Meclisi tarafından görevden alınmıştı. dı. Bugün de Hazine ve Maliye Bakanlığı'na bağlı Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanı görevden alındı. İşte detaylar...

ÖNCE MERKEZ BANKASI İLE BAŞLADI

Dün Merkez Bankası’nda eski Başkan Murat Çetinkaya döneminde göreve getirilen genel müdürlerin tümü Banka Meclisi tarafından görevden alındı. Görevden alınan Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya’nın 3 yıl önce göreve getirdiği genel müdürlerin tümü görevden alındı. Bunun dışında birçok genel müdür yardımcısı ve müdür de görevden alınıp uzman kadrosuna atandı.

MASAK BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI

Hazine ve Maliye Bakanlığı'na bağlı Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanı Osman Dereli görevden alındı. Dereli'nin yerine Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürü Hayrettin Kurt getirildi.

Son günlerde Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın bünyesinde ve teşkilat yapısında değişiklikler yapılırken dün Mali Suçları Araştırma Kurulu’nun başında bulunan Osman Dereli de görevden alındı. Sozcu.com.tr’nin ulaştığı Hazine ve Maliye Bakanlığı kaynakları da Dereli’nin görevden alındığını doğruladı.

OSMAN DERELİ KİMDİR?

Osman Dereli, 1974 yılında Ankara'da doğdu. 1996 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olan Dereli, 2006 -2008 arasında ABD'de İllinois Üniversitesi muhasebe dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

1997 YILINDA MALİYE’YE GİRDİ

Maliye Bakanlığında Hesap Uzman Yardımcısı olarak 1997 yılında göreve başlayan Dereli, 2008-2012 arasında Gelir İdaresi Başkanlığında Grup Başkanı olarak çalıştı. Dereli, 25 Eylül 2012'den bu yana Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Dereli Mart 2016 itibariyle MASAK başkanı olmuştu.

Merkez Bankası’nda görevden alma depremi haberi için Tıklayınız

Kaynak : Sözcu

Benzer Haberler