Bekçilerin il dışı nakilleri mümkün mü?

Bekçilerin il dışı nakilleri mümkün mü?

Emniyet Genel Müdürlüğü illere gönderdiği yazıda, Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin, mazeretleri yoksa il dışı nakil haklarının olmadığını belirtti.

Tarih :
Bekçilerin il dışı nakilleri mümkün mü?
Emniyet Genel Müdürlüğü, 1 Temmuz 2019'da illere gönderdiği yazıda, Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin tayin haklarını değerlendirdi.

Söz konusu yazıda, 772 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanunu ve ilgili yönetmeliğe göre değerlendirme yapıldığı belirtilerek "Başarı sıralaması ve atama usulleri mahalli olarak gerçekleştirilen Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin mesleğe ilk atandıkları il sınırları içerisinde meslekten ayrılıncaya kadar görev yapmaları esastır" denildi.

Taleplerin bu çerçevede ele alındığına vurgu yapılarak "il dışı atanmayı gerektirecek mahiyette mazeretlerinin buunup bulunmadığı bakımından değerlendirmelerin" yapılacağı belirtilmiş ve il dışı atanma taleplerinin uygun görülmediğine karar verilmiştir.

Memurlar.Net - Özel
Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Kaynak : Memurlar.Net

Benzer Haberler