Anasayfa » Medya Haberleri » Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu beraberliğine finans engeli!

Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu beraberliğine finans engeli!

Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu beraberliğine finans engeli!

Yeni parti kuracağı iddia edilen Ali Babacan'ın, Ahmet Davutoğlu ile beraber hareket etmesine "Finans çevreleri Davutoğlu’nu istemiyor" gerekçesiyle karşı çıktığı iddia edildi.

Tarih :
Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu beraberliğine finans engeli!
AK Parti'ye yönelik yayınladığı manifesto ile yeni parti kurma hazırlığında olduğu iddia edilen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti'den istifa eden Ali Babacan iel birlikte hareket etmemesi ile dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı.

Yeni parti kurma hazırlığında olduğu iddia edilen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu Yavuz Oğhan’ın BideBunuİzle canlı yayınında Ali Babacan ile neden beraber olmadıkları sorusuna, “Manifestoyu birlikte açıklamak isterdim. Beraber olabilmek için elimden geleni yaptım. Neden olmadığını ben de bilmiyorum. Bu soruyu Ali Bey’e de sormakta fayda var” cevabını vermişti.

Gazete Duvar'da yer alan habere göre Davutoğlu, "neden olmadığımı bilmiyorum" dese de yakın çevresinden edinilen bilgiye göre Davutoğlu ile Babacan ekibi arasında bir dizi görüşmeler yapıldığı hatta genel başkan ve yardımcılıklarına varana kadar isimlendirmeler yapıldığı belirtildi. Ancak daha sonra Babacan tarafından"ret" yanıtı geldi. Ret yanıtının gerekçesi ise, "Finans çevreleri Davutoğlu’nu istemiyor" olduğu belirtilerek her iki isim kendi yolunda yürümeye başladığı iddia edildi.

Kaynak : Milli Gazete
Yeni teklif için zamanın ve bütçenin olduğuna inanıyoruz
Antalya Kemer Belediyesi 4 İşçi Alacak
Balıkesir Güzel Ayvalık Geçici 10 İşçi Alacak
Kılıçdaroğlu'ndan Türk-İş Başkanı'na tepki: Kendisini saraya teslim etmiş
Ünlü ismin acı günü:Gözüm kapalı veda ettim sana..
Burhan Kuzu elindeki anket sonucunu paylaştı
Türk-İş Başkanı Atalay'a: Batsın sizin sendikacılığınız!
Skandal olay sonrası Meclis'ten flaş karar!

Benzer Haberler