Anasayfa » Medya Haberleri » İddia: Celal Uzunkaya’yı O Bakan görevden aldırdı!

İddia: Celal Uzunkaya’yı O Bakan görevden aldırdı!

İddia: Celal Uzunkaya’yı O Bakan görevden aldırdı!

İddia: Celal Uzunkaya’yı O Bakan görevden aldırdı!

Tarih :
İddia: Celal Uzunkaya’yı O Bakan görevden aldırdı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün sürpriz bir şekilde görevden almıştı. Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya'nın görevden alınması İçişleri Bakanı Süleyman Soylu istediği iddia edildi.

2010 yılında Emniyet Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaparken FETÖ kumpasına mağdur kalarak görevden alınan ve 3,5 yıl yargılandıktan sonra beraat etmişti. Uzunkaya göreve döndükten sonra İzmir Emniyet Genel Müdürü olarak görev yaparken Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 25 Temmuz 2018 tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğü’ne atanmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün ise sürpriz olarak Celal Uzunkaya’yı görevden alarak "bakanlık emrine" atadı. Kulislerde görevden almanın perde arkasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Uzunkaya arasında yaşanan anlaşmazlıkların yattığı iddia edildi. İl Emniyet Müdürleri Kararnamesi için Uzunkaya’nın önerdiği isimlere Süleyman Soylu’nun karşı çıktığı, Celal Uzunkaya’nın kendi ekibini kurmasına izin vermediği belirtiliyor.

ÇOK SAYIDA TAKDİR BELGESİ VAR

1978’de polis kolejini birincilikle bitiren Celal Uzunkaya'nın çok sayıda takdir ve teşekkür belgesi bulunuyor.

Öte yandan Uzunkaya, Ankara Çubuk'taki şehit cenazesinde Kılıçdaroğlu'nun sığındığı evi "Yakın" diye bağıranlara "Birine zarar verecekseniz önce Emniyet Genel Müdürü olarak beni ve buradaki yüm görevlileri linç edeceksiniz" diye seslenerek grubun dağılmasını sağlamıştı. Yaşanan olay sonrası basına yaptığı açıklamasında Uzunkaya, "Yaşanacak zafiyet devlete mal olacaktı. Böyle bir durumda, görevli olmama rağmen kendimi vazifeli addetim ve gereğini yaptım" demişti.

Kaynak : Milli Gazete
Emekli maaşı bağlanırken bunlara dikkat!
Mansur Yavaş: Gökçek'e hesap soracak halimiz var!
Vakfın kapısı kayyıma açıldı
'Program esaslı bütçe'ye geçildi
Çok peşinden koştum ama bir gün 'Ben başkasıyla evleniyorum' dedi
Tarım Bakanı'ndan personel alım açıklaması
Rize Fındıklı SYDV Personel Alım İlanı
AYM’den Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerine ilk iptal
Twitter'dan bir yenilik daha

Benzer Haberler