Benzin ve motorine büyük indirim geliyor!

Benzin ve motorine büyük indirim geliyor!

Benzin ve motorine büyük indirim geliyor!

Tarih :
Benzin ve motorine büyük indirim geliyor!

Uluslararası piyasalarda benzinin ton fiyatı 40 dolar geriledi. Buna bağlı olarak benzin ve motorine çift haneli indirim geliyor. Benzin indiriminin bu gece yarısı gerçekleşmesi bekleniyor.

Türkiye'de, akaryakıt pompa satış fiyatlarını Brent petrol, dolar kuru ve uluslararası piyasalarda geçerli ürün fiyatlarına göre benzin ve motorin fiyatları belirleniyor. Bu kalemlerde yaşanan değişimler pompa fiyatlarına bazen zam bazen de indirim olarak yansıyor.

Akaryakıt fiyatlarına zamlar genelde pazartesiyi salıya bağlayan gece yapılıyor. İndirim, hafta içinde oluştuğu günde pompa fiyatlarına yansıtılıyor.

BENZİNİN TON FİYATI 40 DOLAR DÜŞTÜ

Uluslararası piyasalarda benzin ve motorin fiyatları, dünya genelinde yaşanan gerginliklerin etkisiyle artmıştı. Bu nedenle hafta başında benzin ve motorine zam yapılmıştı. Son birkaç gündür uluslararası piyasalarda ürün fiyatları düşüşe geçti. Benzinin ton fiyatı 668 dolardan 626 dolara kadar geriledi. Yaşanan 40 dolarlık düşüş ile benzin ve motorine çift haneli indirim gelmesi bekleniyor.

BENZİN FİYATLARINA 22 KURUŞLUK İNDİRİM BEKLENİYOR

Habertürk'ün haberine göre; bu çerçevede benzinde 22 kuruş dolayında bir indirim gündeme gelirken ancak devletin "eşel mobil" sistemi kapsamında ÖTV'den 9,5 kuruş alacağı bulunuyor. Bu tutar, KDV'siyle birlikte 11 kuruşa çıkıyor. Bu nedenle benzin fiyatına geriye kalan 11 kuruş bu gece indirim olarak gelmesi bekleniyor. Benzine gelecek indirimin pompa satış fiyatlarına yansıtılması bekleniyor.

Motorinde de benzer bir gelişme söz konusu. Uluslararası piyasalarda ürün fiyatı düşüyor. Motorinde de en geç hafta başında çift haneli tutarlarda indirim yapılmasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor

Kaynak : Milli Gazete
İstanbul'da sağanak etkili oluyor
Bebek dugong öldü!
Yediği lokum sonu oldu!
Okullar ne zaman açılacak? Ara tatiller ne zaman yapılacak?
6 yaşındaki oğlunu 'Cennete gitsin' deyip gölete attı
55 yaşını doldurunca resen emekliye sevk edilirsiniz!
Aydın'da otomobilin çarptığı bisikletli öldü
11 Farklı şehir ve kurum 270 personel alımı yapıyor
Burhan Kuzu elindeki anket sonucunu paylaştı

Benzer Haberler