Anasayfa » Medya Haberleri » Meclis son gününde 3600 ek göstergeyi böyle gördü!

Meclis son gününde 3600 ek göstergeyi böyle gördü!

Meclis son gününde 3600 ek göstergeyi böyle gördü!

3 milyon memurun 3600 ek gösterge sitemi. Meclis son gününde 3600 ek göstergeyi böyle gördü!

Tarih :
Meclis son gününde 3600 ek göstergeyi böyle gördü!

Meclis son gününde 3600 ek göstergeyi böyle gördü!

1 EKİM 2019'A KADAR TATİL

Meclis Genel Kurulu dün itibariyle son oturumunu gerçekleştirdi ve 1 Ekim 2019 Salı gününe kadar tatile girdi.

MİLYONLARCA MEMUR BEKLİYOR

Genel Kurul'da son gün konuşmalarına 3 ana başlık damgasını vurdu. Meclis çalışmalarında gündemi meşgul eden ve milyonlarca kişiyi doğrudan ilgilendiren taşeron işçiler, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ve 3600 ek gösterge konuları hep gündemdeydi.

3 KONUDA DA BİR GELİŞME YAŞANMADI

Tatil kararı alan Meclis'te muhalefet milletvekillerince tatile çıkılmasın ve milyonların beklentileri yasalaştırılsın talebi ise gerçekleşmedi.

MHP: EN YAKIN ZAMANDA GERÇEKLEŞECEK

Meclis Genel Kurulu'nda dün son oturumda Milletvekilleri 3600 ek göstergeyi konuştu. MHP adına Kamil Aydın 3600 ek göstergeyi programımıza almıştık diyerek 'İnanıyorum ki bugüne kadar eğitim adına yaptığımız o güzelliklerin devamı gelecektir, bu da en yakın zamanda gerçekleşecektir." ifadesini kullandı.

Özkan Yalım ve Erkan Baş ise Meclis'in kapanmamasını ifade ederek 'Ne olacak bunların hali?' diye soru yöneltti.

MHP GRUBU ADINA KAMİL AYDIN (Erzurum)

"Saygıdeğer milletvekilleri, tabii, bunların gerçekleşmesi için çok önemli bir kaynağa ihtiyaç vardır, o da insan kaynağıdır. Yetişkin ve yetkin insan kaynağı olmaksızın, inanın, bu projeleri, bu planları, bu amaçları gerçekleştirmede zorlanırız. Buradan bu ifadeyle ben sadece millî eğitim bağlamını kastetmiyorum çünkü millî eğitimde, sırası gelmişken şunu da ifade etmekte yarar vardır, elbette ki uzun vadeli, orta vadeli bir plandan bahsediyoruz, 2023'ü hedefleyen bir plandan bahsediyoruz ama hâlâ millî eğitimin içinde bulunduğu birtakım sıkıntılar da söz konusu. Sizlere de bu tür şikâyetler, bu tür sorunlar çeşitli yollarla ulaşmaktadır bize ulaştığı gibi. Behemahâl, bir taraftan, tabii ki bu uzun vadeli programın gerçekleşmesine katkıda bulunmaya çalışırken, öte yandan da acilen, çok acil ve çok basit birtakım hamlelerle çözülebilecek birtakım sorunları da dikkate alıp gündemimize sokup ve çözüme tabi tutmak zorunluluğumuz vardır.

3600 EK GÖSTERGEYİ PROGRAMIMIZA ALMIŞTIK

Bunların başında, hepimiz programlarımıza almıştık, 3600 ek gösterge. Ben inanıyorum ki bugüne kadar eğitim adına yaptığımız o güzelliklerin devamı gelecektir, bu da en yakın zamanda gerçekleşecektir. Bunu bu kürsüden özelikle paylaşmak istiyoruz, ifade etmek istiyoruz; bunu bir dilek, temenni ve arzu edilen bir program olarak söylüyoruz."

ÖZKAN YALIM (Uşak) Milletvekili'de 3600 ek göstergenin yasalaştırılması gerektiğini ifade ederek;

"Ey iktidar vekili arkadaşlarımız, 24 Haziran seçimleri öncesi polislerimize, sağlık çalışanlarımıza, öğretmenlerimize söz verdiğiniz ama tutmadığınız 3600 yasasını gündeme getirelim Meclis kapanmadan." dedi.

ERKAN BAŞ (İstanbul) Milletvekili'de şöyle konuştu;

'NE OLACAK BUNLARIN HALİ?'

"Değerli arkadaşlar, emeklilikte yaşa takılanlara hepimiz söz verdik mi? Verdik. Ne oldu? Peki, daha bir ay önce, böyle âlâyıvalayla bize Adalet Bakanından davetiyeler geliyor; yargı reformu, adalette atılım yapacağız. Ne oldu arkadaşlar? Yazık değil mi cezaevinde umutlandırdığımız, haksız, hukuksuz, adaletsiz biçimde tuttuğumuz insanlara? 3600 ek gösterge, emeklilikte yaşa takılanlar, ne olacak bunların hâli?

Tabii ki hak eden her insan tatil yapsın ama biz tatil yapmayı hak ettik mi? Bakın, bu memlekette, bir yıldır işçiler için, emekçiler için, yoksullar için hangi düzeltmeyi yaptık da tatil yapıyoruz ya? Ben somut olarak öneriyorum arkadaşlar; gelin, çalışalım, temmuzda çalışalım, ağustosta çalışalım, şu memleketin faydasına bir şeyler yapalım da eylülde istiyorsanız hep beraber tatil yapalım ama bunlar olmuyor." diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler