Anasayfa » Medya Haberleri » Eski AK Parti'li Bakan'dan sürpriz yeni parti açıklaması

Eski AK Parti'li Bakan'dan sürpriz yeni parti açıklaması

Eski AK Parti'li Bakan'dan sürpriz yeni parti açıklaması

Eski AK Parti'li Bakan'dan sürpriz yeni parti açıklaması Eski Bakan'dan sürpriz çıkış: Yeni yılda yeni partiler görebiliriz

Tarih :
Eski AK Parti'li Bakan'dan sürpriz yeni parti açıklaması

Ertuğrul Günay: Yeni yılda yeni partiler görebiliriz

23 Haziran seçim sonuçlarının ardından siyasette yeni arayışlar gündemde...

Eski AK Parti'li bakan Ali Babacan'ın kuracağı yeni parti AK Parti'yi böler mi? Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı söylenen partinin şansı olabilir mi? Türkiye'nin ekonomik ve toplumsal sorunlarının çözümü için nasıl bir siyasi anlayışa ihtiyaç var?

Bir dönem AK Parti'de siyaset yapan eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, bütün bu soruları T'24'ten Hakan Aksay'a değerlendirdi.

'BAŞARI İYİ BİR KADRO VE PARTİ PROGRAMINA BAĞLI'

"Yeni yılla birlikte yeni partilerin de görüleceğini" ifade eden Günay, başarılarının iyi bir kadro kurmaları ve parti programına bağlı olduğunu söyledi.

'AK PARTİ'DEN GRUP ÇIKMASI TÜRKİYENİN BEKLENTİSİ DEĞİL'

Türkiye'nin beklentisinin derinleşmiş sorunlara çözüm üretebilecek katılımcı, çoğulcu ve saydam bir siyasal anlayış olduğunu ifade eden Günay "AK Parti'den bir grup arkadaşın çıkması Türkiye'nin beklentisi değil" dedi.

Toplumun tek adam rejimlerinden uzaklaşmak istediğini belirten Günay, başkanlık rejimini 'deli gömleği' olarak tanımladı. Mevcut parlamenter sistemin de değişmesi gerektiğini vurgulayarak "lider egemenli sistem değişmeli" diye konuştu.

 

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler