Anasayfa » Medya Haberleri » Köylünün geçim kaynağı oldu! 50 liradan satıyorlar

Köylünün geçim kaynağı oldu! 50 liradan satıyorlar

Köylünün geçim kaynağı oldu! 50 liradan satıyorlar

Kütahya'nın Şaphane ve Gediz ilçelerine bağlı köylerde yaşayan vatandaşlar 2 bin 120 rakımlı Akdağ yaylalarından kekik toplayıp pazarda satarak geçim sağlıyorlar. Toplanan kekikler kilosu 40-50 lira arasında satılıyor.

Tarih :
Köylünün geçim kaynağı oldu! 50 liradan satıyorlar
Kütahya'nın Şaphane ve Gediz ilçelerine bağlı köylerde yaşayan vatandaşlar 2 bin 120 rakımlı Akdağ yaylalarından kekik toplayıp pazarda satarak geçim sağlıyorlar.

Şaphane ve Gediz ilçelerine bağlı Akdağ yaylalarına yakın bölgelerde yaşayan köy sakinleri temmuz ve ağustos aylarında Şaphane dağı ve Akdağ'da bol miktarda bulunan kekik otunu toplayıp kurutup Gediz, Şaphane ve Simav pazarlarına götürüp satarak ek gelir elde ediyorlar.

Şaphane Ziraat Odası Başkanı Talat Bilaloğlu, ''Bölgede yaşayan vatandaşların tamamen doğal olan kekik otunu dağlardan toplayıp kurutuyorlar. Şaphane ve yakın ilçelerde bulunan pazarlarda kilosunu 40 ile 50 liradan satarak aile ekonomilerine katkı sağlıyorlar. Doktorların baş ağrısını geçirir. balgam söktürür, bu sayede sinüslerin ve bronşların temizlenmesini sağlar dediği kekik tamamen organik olarak Şaphane dağlarında ve Akdağ'da bol miktarda mevcuttur'' ifadelerini kullandı.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
Kamil Koç satıldı
Türk Kızılayı Engelli Grafiker Alım İlanı
Şeker tüketiminin artması kanser riskini de artırıyor
Reçeteye yazılan talimat herkesi duygulandırdı .
2020'de bu işi yapan paraya para demeyecek!
Ordu Çaybel Geçici 1 İşçi Alacak
Erzurum Tekman Belediyesi Geçici 4 İşçi Alacak

Benzer Haberler