Anasayfa » Medya Haberleri » Davutoğlu ekibinden AK Parti’ye sert eleştiriler

Davutoğlu ekibinden AK Parti’ye sert eleştiriler

Davutoğlu ekibinden AK Parti’ye sert eleştiriler

Davutoğlu ekibinden AK Parti’ye sert eleştiriler

Tarih :
Davutoğlu ekibinden AK Parti’ye sert eleştiriler

Yeni parti kurma hazırlığındaki eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ekibi, 15 Temmuz mesajlarında AK Parti’ye sert eleştirilerde bulundu.

Davutoğlu’nun ekibinden eski AK Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı eleştirisinde, “Reformların yapılmaması, açık uyarılara rağmen yanlışlarda ısrar edilmesi bu mücadeledeki samimiyet ve beceri konusunda zihinlerde tereddüt oluşturuyor. Devletler böyle büyük badireler atlattıktan sonra yeni hukuk anlayışları geliştirir, şeffaflıkta, kamunun ehliyet ve liyakata göre yapılanmasında büyük reformlar yapabilirlerse saygıyı ve desteği hak ederler, o ülkenin insanları da idarecilerinin yanında kenetlenir” dedi.

Eski AKP İstanbul İl Başkanı Selim Temurci de, “Ülkemiz; adalette, kalkınmada, demokratik normlarda, dış politikada, devlet yönetiminde, iç siyasette adı konmamış çok ciddi krizler yaşamaktadır. Bu millet, sıkıntılarla nasıl baş edeceğini 15 Temmuz’da göstermiştir” ifadelerini kullandı.

Eski AKP Milletvekili Selçuk Özdağ da “Darbelerle mücadelenin yolu otoriterleşmek değil, adalet, demokrasi, güvenlik ve özgürlük dengesini doğru kurmaktır. Bu kurulamadığı için toplumda her geçen gün büyüyen yakınmalar ve adalet duygusunu örseleyen manzaralar ortaya çıkmıştır” dedi.

Kaynak : Cumhuriyet
Beyşehir Öğretmenevi Geçici İşçi Alım İlanı
Fuat Oktay'dan Kayyum atamasına ilişkin açıklama
Türk-Alman Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı
Doğanşehir Öğretmenevi Geçici İşçi Alım İlanı
Memur sendikalarından hükümetin teklifine protesto
Memur zam teklifinde kritik ayrıntılar!
Doğum yapan memura gece nöbeti verme yasağı ne zaman başlar?
Doğanşehir Öğretmenevi İşçi Alım İlanı

Benzer Haberler