Anasayfa » Medya Haberleri » Ali Yalçın: 15 Temmuz yeniden dirilişin adıdır

Ali Yalçın: 15 Temmuz yeniden dirilişin adıdır

Ali Yalçın: 15 Temmuz yeniden dirilişin adıdır

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın:- "15 Temmuz tarihi, darbeyle anılan 12 Eylüllerden 27 Mayıslardan farklı olarak, sadece karanlık darbe girişiminin adı değil, bunun ötesinde inanca sadakatin, şehadetin ve yeniden dirilişin adıdır"

Tarih :
Ali Yalçın: 15 Temmuz yeniden dirilişin adıdır
Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın, "15 Temmuz tarihi, darbeyle anılan 12 Eylüllerden 27 Mayıslardan farklı olarak, sadece karanlık darbe girişiminin adı değil, bunun ötesinde inanca sadakatin, şehadetin ve yeniden dirilişin adıdır." dedi.

Memur-Sen ve bağlı sendikaların başkan ve üyeleri, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Ulus'taki Melike Hatun Camisi'nden TBMM'ye kadar ellerindeki meşalelerle, tekbir getirerek yürüdü.

Yürüyüşün sonunda, TBMM önünde basın açıklaması yapan Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, 3 yıl önce FETÖ'nün hain işgal ve kanlı darbe girişiminde 251 kişinin şehit olduğunu, 2 binden fazla insanın da gazilik mertebesine ulaştığını belirtti.

Meydanlara çıkan ve teşkilatını meydanlara çağıran ilk konfederasyon olduklarını dile getiren Yalçın, "O gün millet tek akıl, bir tek yürek, bir tek bilek meydanlara aktı. FETÖ'nün mankurtlarının karşısına çıktı. O gün devletin egemenliğine, milletin izzeti bağımsızlığına el atmak isteyenleri tarumar ettiğimiz gündür." dedi.


Türkiye'de kamu görevlilerinin o gece meydanlarda olduğunu aktaran Yalçın, şunları kaydetti:

"15 Temmuz darbe girişimi, küresel emperyalizmin, bu ülkenin bağımsız duruşuna, antiemperyalist politikalarına, dayatmalara boyun eğmeyen iradesine, küresel vesayete yol vermeyen cesaretine karşı girişilmiş bir 'diz çöktürme' hareketidir. Darbenin taşeronu FETÖ'yü koruyanların, Pensilvanya'daki haine kol kanat olanların kim olduğunu bilirsek darbenin arkasındakileri de görmüş oluruz. 15 Temmuz tarihi, darbeyle anılan 12 Eylüllerden 27 Mayıslardan farklı olarak, sadece karanlık darbe girişiminin adı değil, bunun ötesinde inanca sadakatin, şehadetin ve yeniden dirilişin adıdır."

Kaynak : Anadolu Ajansı
İstanbul'da annelere ücretsiz ulaşım kartı
Güney Marmara Kalkınma Ajansı 4 personel alacak
2020 yılında küresel iflaslar yüzde 6 artacak
İzmir Mimas Belediyesi 1 İşçi Alacak
CHP'nin Olağan Kurultay tarihi belli oldu
İstanbul'da araç çekme işini kimin yapacağı belli oldu
SSK'dan 4 yıl erken emekli olunabilir mi?
Dul ve yetim aylıkları hangi oranda bağlanır?
İatifa eden memur hangi halde özelden emekli olabilir?

Benzer Haberler