'Yeni parti' sorusuna Ahmet Davutoğlu'nun cevabı

'Yeni parti' sorusuna Ahmet Davutoğlu'nun cevabı

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu: Bugün parti, siyaset, ihtilaf konuşma günü değil, milletimiz için bir hüzün, onur, birlik ve muhasebe günüdür

Tarih :
'Yeni parti' sorusuna Ahmet Davutoğlu'nun cevabı
Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu, "Bugün parti, siyaset, ihtilaf konuşma günü değil, milletimiz için bir hüzün, onur, birlik ve muhasebe günüdür." dedi.

Davutoğlu, 15 Temmuz Özel Oturumu için TBMM'ye gelişinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında 251 vatan evladının toprağa verildiğini, bugünün onur günü olduğunu çünkü şehitler nezdinde bu milletin zor zamanlarda, tarihi eşiklerde nasıl bir ortak mücadele verebileceğini ortaya koyduğunu söyledi.

Bugünün bir muhasebe, bir daha böyle hain bir darbe teşebbüsü olmaması için milletçe ne yapmak gerektiğinin konuşulmasının günü olduğunu dile getiren Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Bu darbe milletin özgürlüklerine yapılan, seçilmiş Cumhurbaşkanına, seçilmiş Meclisine yapılan bir darbe teşebbüsüydü. Bugün hep birlikte demokrasimize sahip çıkarak, insan haklarına sahip çıkarak, özgürlükleri daha geniş bir alana yayarak buna cevap verebiliriz. Darbecilerin istediği bir Türkiye, yani özgürlüklerin kısıtlanarak, milli iradenin zayıflatıldığı bir Türkiye bizim tam da karşı çıkmamız gereken bir husustur. Bugün bütün siyasilerin, bütün devlet adamlarının, bütün düşünce adamlarının omuz omuza vermesi gerekir. Bu birliği koruduğumuz sürece de kimse bir daha böyle hain bir teşebbüse cüret edemeyecektir. Allah milletimizi, ülkemizi muhafaza eylesin, birliğimizi daim eylesin."


Gazetecilerin yani parti kurulmasına ilişkin sorularına ise Davutoğlu, "Bugün parti, siyaset, ihtilaf konuşma günü değil, milletimiz için bir hüzün, onur ve muhasebe günüdür." karşılığını verdi.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı göreve başladı
'Civciv çıkarma' oyunu haberlerine yayın yasağı
Ordu'daki yağışın bilançosu belli oldu
Devletten karşılıksız yardım eli
Emine Bulut cinayetini çeken kişi gözaltına alındı
Spiker, Emine Bulut cinayetini sunarken gözyaşlarını tutamadı
Hem ehliyetsiz hem sahte plaka
TUBİTAK 'Samsun Bilim Merkezi'ne desteğini çekti
Yalova Termal Belediyesi 6 İşçi Alacak

Benzer Haberler