Anasayfa » Medya Haberleri » Numan Kurtulmuş'tan ilginç Babacan açıklaması!

Numan Kurtulmuş'tan ilginç Babacan açıklaması!

Numan Kurtulmuş'tan ilginç Babacan açıklaması!

Kendi kurduğu HAS Parti'yi Genel Başkanı iken kapatıp AK PARTİ'ye katılarak yol arkadaşlarını yüzüstü bırakan Numan Kurtulmuş, Ali Babacan'ın ayrılışını yorumladı.

Tarih :
Numan Kurtulmuş'tan ilginç Babacan açıklaması!
Saadet Partisi'nden ayrılarak kendi kurduğu HAS Parti'yi Genel Başkanı iken kapatarak kapatıp AKP'ye katılarak yol arkadaşlarını yüzüstü bırakan Numan Kurtulmuş, eski bakan Ali Babacan’ın AK PARTİ’den istifa edip yeni parti çalışmalarını değerlendirdi.

"SİYASET BİR İDDİAYA VE İRADEYE SAHİP OLMA İŞİ"
"Kendi kararı, saygı duyarız. Buna bizim bir şey dememiz doğru değil. Kendi kurucusu olduğu partiden ayrılma kararı vermiş, Allah hayırlı etsin." açıklamasında bulunan Kurtulmuş, "Siyaset hakikaten zor bir iş. Bir iddiaya ve iradeye sahip olma işi. Belki bir ömür sürecek, zaman zaman yoklukların, zorlukların, darbelerin, dimdik yokuşların olduğu bir mücadele süreci. Emek, zaman, sabır istiyor, mukavemet edebilme becerisi istiyor. Siyaset kişisel hesaplarla yönlendirilebilecek alan değil” ifadelerini kullandı.

ORTADA BİR OLUŞUM YOK"
Ortada bir oluşumun olmadığını vurgulayan Kurtulmuş, "Sadece bir arkadaşımızın partiden istifası sözkonusu. Önce bir ortaya çıkmalarını görelim. Kararı verecek millettir. Bundan sonra AK Parti nasıl devam edecektir sorusu önemlidir. AK Parti reformcu bir partidir. Ekonomik, siyasi, kültürel reformları gerçekleştiren bir partidir. Askeri vesayetle mücadeleyi fevkalade yapan bir partidir. AK Parti demokratik bir partidir. Bütün antidemokratik güçlere, bürokratik oligarşinin muhkem kalelelerine rağmen mücadelesini yapmıştır. AK PARTİ bu memlekette kim varsa hepsinin temsilcisi olmuş bir siyasi partidir. AK Parti yerli ve milli partidir. Türkiye’nin ekonomi, sanayi, savunma ve her alanda milli duruşunu tahkim etmesini savunmuş partidir. Biz bu özelliklerimizi kuvvetlendirerek yolumuza devam ettiğimiz sürece Allah’ın izniyle bir sefer de olsa AK Parti’ye yüzde 65 oy vermiş büyük kitle var" dedi

KURTULMUŞ "İDEALLERİMİZİ TERK ETMEYECEĞİZ" DEMİŞTİ 'ye karşı yaptığı sert eleştiriler ile "Reel politiğin cazibesine kapılıp ideallerimizi terk etmeyeceğiz" açıklamasını unutarak 2012 yılında AKP'ye katılmıştı.

Numan Kurtulmuş, arkadaşları ile birlikte kurduğu partiyi kapatarak AK Parti'ye katıldıktan sonra AK Parti'de Ekonomi İşleri’nden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı koltuğuna oturmuştu. Kurtulmuş daha sonra 62. Hükümet’te Başbakan Yardımcısı olarak görevine başladı. 63, 64 ve 65. Hükümetler döneminde Başbakan Yardımcılığı ve Hükümet Sözcülüğü yapan Numan Kurtulmuş, 65. Hükümet’te yapılan değişiklik ile Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev yaptı. AK Parti 6. Olağan Kongresi’nde MKYK üyeliğine seçilen Kurtulmuş, halen AK PartiGenel Başkan Vekilliği görevini yürütüyor.

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler