Anasayfa » Medya Haberleri » Abdullah Gül'den yeni parti sorusuna bir cümlelik yanıt!

Abdullah Gül'den yeni parti sorusuna bir cümlelik yanıt!

Abdullah Gül'den yeni parti sorusuna bir cümlelik yanıt!

Abdullah Gül'e yeni partiyi sordular!

Tarih :
Abdullah Gül'den yeni parti sorusuna bir cümlelik yanıt!

Gül mezuniyet törenine katıldı: Öğrencilere tavsiyelerde bulundu

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kendi adını taşıyan üniversitenin mezuniyet törenine katıldı. Ayrıca kendisini takip eden gazetecilerin kurulacağı iddia edilen partiye dair sorularını ise yanıtlamadı.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kendi adını taşıyan ve memleketi Kayseri'deki 'Abdullah Gül Üniversitesi'nin mezuniyet törenine katıldı.

YENİ PARTİ SORUSUNU YANITSIZ BIRAKTI

Tören alanına girmeden önce gazetecilerin yeni parti ile ilgili sorularıyla karşılaşan Gül, gazetecilerin sorularını ise yanıtsız bıraktı.

SİYASİ KONULAR YERİNDE VE ZAMANINDA KONUŞULMALI

Diğer taraftan gazetecilere eğitim amaç geldiğini ifade eden Gül, siyasi konuşmaların yerinde ve zamanında konuşulmasının daha doğru olacağını söyledi.

Mezuniyet töreninde 'Abdullah Gül Üniversitesi'nin kurulmasında önemli çalışmalar yapıldığını belirten Gül, şu ifadeleri kullandı:

“İsmimi taşıyan bir üniversitenin açılışında nasıl bulunduysam, mezuniyetinde de her zaman bulunmak benim için bir heyecan. Ben burayı hep AGÜ diye konuşalım ve herkesin aklında böyle kalsın istemiştim. Bu üniversiteyi kurarken vizyonumuz, amacımız burada da tekrarlandı. Amacımız iyi bir üniversite kurmaktı. İyi bir üniversite nasıl olur onu bilenlerle toplanıldı ve konuşuldu. İyi bir üniversitenin Kayseri ve Türkiye’ye hediye olacağına hep inandım. Bütün hayatımda eğitimin altını çok çizdiğim için, her şeyin başının eğitim olduğuna inandığım için bunu çok destekledim. Adımı taşıyan bir üniversite olunca da bununla ilgili bütün düşüncelerimi ilgililere aktardım ve neticede bugün bu güzel üniversite ortaya çıktı. Buradan diploma alacak öğrencilerin birçok alternatifleri vardı ve 20 binlerden geldiler buraya. Üniversitenin emin adımlarla yükseldiğini görmek hepimizi çok mutlu ediyor. Bunun için başta rektör olmak üzere, herkese çok teşekkür ederim. Bu üniversitenin giderek kendini çok daha fazla ispatlayacağından eminim çünkü bu alt yapı oluşturuldu”

Ayrıca mezun olan öğrencilere tavsiyelerde bulunan Gül, “En başında şunu söyleyeceğim, her şeyin başı iyi insan olmaktan geçiyor. O yüzden iyi insan olun ve bunun yanında dürüst ve emin insanlar olun. Şeffaf olun ve şunu unutmayın ki, en büyük güç şeffaflıkta. Hiçbir şey gizli olmasın ve çok aykırı fikirleriniz olursa da onu çok şeffaf bir şekilde savunun. Yaptığınız işler daima insanlara hizmet etmek amacıyla olsun. Prensipli ve ilkeli olun, hep değerleriniz olsun. Günlük başarıların peşinde hiç koşmayın, başarılarınız hep uzun vadeli olsun ve sadece size değil bütün insanlığa hizmet edecek başarılarınız olsun. Bütün bu duygularla bir kez daha yeni mezunları tebrik ediyorum ve hayat boyu başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler