Anasayfa » Taşeron » Taşeron işçilerin mağduriyeti Meclis gündemine geldi!

Taşeron işçilerin mağduriyeti Meclis gündemine geldi!

Taşeron işçilerin mağduriyeti Meclis gündemine geldi!

Taşeron işçilerin mağduriyeti Meclis gündemine geldi!

Tarih :
Taşeron işçilerin mağduriyeti Meclis gündemine geldi!

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Genel Kurulda söz alarak, Türkiye’de mağdur olan kesim içerisinde yer alan; geçici ve mevsimlik işçiler, Belediye ve İl Özel İdarelerinde 5 ay 29 gün çalışmak zorunda bırakılanlar, TYP çalışanları, kamudaki kiralık araç şoförleri ve vekil imamların sorunlarını TBMM gündemine taşıdı. Gürer, “İşsiz "Açım." diyor, çalışan işten atılıyor, bu feryatları Sayın Cumhurbaşkanı duymuyor mu?” dedi.

“İHALE VE ÇALIŞMA SÜRESİ MAĞDURLARININ FERYADINI DUYUN!”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Kamuda geçici ve mevsimlik olarak çalışan işçilerin işten çıkarılmasına tepki gösterdi. Gürer, “Belediye ve il özel idaresinde beş ay yirmi dokuz gün çalışanlar için amir izniyle uzatma hakkı kanun hükmünde kararnamede yer almadığından işçiler işsiz kalıyor.

KADRO ALAMAYAN TAŞERON İŞÇİLER

Toplum yararına çalışan güvenlik görevlileri, Millî Eğitimde çalışanlar, kamuda kiralık araç şoförleri ihale ve çalışma süreleri nedeniyle işten çıkarılıyor” dedi.

“DİYANET ÇALIŞANLARI VE VEKİL İMAMLAR DA MAĞDUR”

Diyanet İşlerinde çalışanların yaşadığı sorunları tek tek anlatan, vekil imamların 2013 yılından beri mağdur olduğunu hatırlatan CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Asıl işi yapıp asıl kadro verilmediği gibi, işlerinden de çıkarılıp açıkta kalıyorlar. Kıdem tazminatından nakil hakkına özlük haklarından yararlanamıyorlar. AKP iktidarı, vekil imamları dahi görmezden gelip onları yoksulluğa mahkûm kılıyor. İşsiz "Açım." diyor, çalışan işten atılıyor, bu feryatları Sayın Cumhurbaşkanı duymuyor mu?” dedi.

Kaynak:ankahaber

Kaynak : SGK Rehberi
Beyşehir Öğretmenevi Geçici İşçi Alım İlanı
Benzin ve motorine zam
Doğum yapan memura gece nöbeti verme yasağı ne zaman başlar?
Kayyum, terör suçlularını görevden uzaklaştırdı
Fuat Oktay'dan Kayyum atamasına ilişkin açıklama
Cimitekke Belediyesi Geçici İşçi Alım İlanı
İstanbul'da kaydı olmayan Suriyeliler için yarın son gün
Bir evde 50 araç, gören şaşırıyor
Doğanşehir Öğretmenevi İşçi Alım İlanı

Benzer Haberler