Anasayfa » Medya Haberleri » Ak Parti Milletvekilinden seçim sonuçlarıyla ilgili ağır eleştiriler

Ak Parti Milletvekilinden seçim sonuçlarıyla ilgili ağır eleştiriler

Ak Parti Milletvekilinden seçim sonuçlarıyla ilgili ağır eleştiriler

Ak Parti Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'nun twetter hesabından ağır eleştiriler geldi.

Tarih :
Ak Parti Milletvekilinden seçim sonuçlarıyla ilgili ağır eleştiriler

Ahlâkî üstünlüğü kaybettiğimiz için Istanbul'u kaybettik Samimî öz eleştiri yaparak yeniden ümit olabiliriz. Bunun için geçmişi ve mitleri bırakıp geleceğe ve gençlerin hayallerine bakmalı, rasyonalite, hukukun üstünlüğü, kuvvetler ayrılığı ve temel haklara odaklanmalıyız.

Benim de bir Türkiye hayalim var. Herkesin ayağının yere bastığı, beğenmediğimiz düşüncelerin öfke veya şiddet ile bastırılmadığı, toplumsal farklılığın zenginlik kabul edildiği, Türkiye'nin refahının çok seslilikte görüldüğü ve karşılıklı tahammülsüzlüğün aşıldığı bir Türkiye.

Karşılıklı olarak bizi endişelendirmesi gereken bizim gibi düşünmeyenler, inanmayanlar veya yaşamak istemeyenler değil, korkularımızın öz güvenimizi aşmış olması ve birbirimizi ezerek yol alabileceğimiz zannı.. Hayallerini yurt dışında kuran gençler gerçeği bizi endişelendirsin.

Ehliyet ve liyakatın esas alınmadığı konusunda gençlerin feryadı bizi endişelendirsin, üniversite mezunu olup ta işsizlik kervanını büyüten gençlerin sayısı bizi endişelendirsin, adalet sistemimize güvenin dipte olduğu haykırışı bizi endişelendirsin.

Ben tüm sorunlarımızı aşabileceğimize inanıyorum; yeter ki birbirimizi düşmanlaştırmayalım, yeter ki komplo teorileriyle birbirimizi zehirlemeyelim, yeter ki sorunları doğru tespit ederek rasyonel çözümlere odaklanalım ve demokrasimizi ve hukuka güveni güçlendirelim.

Sayın @ekrem_imamoglu beyi tebrik ediyorum. Hiç kimseyi dışlamadan herkesi kucaklamasını ve tüm İstanbulluların belediye başkanı olmasını gönülden diliyorum. İstanbul için milletimizin kararı hayırlara vesile olsun.

Kaynak : SGK Rehberi
EGM açıkladı: Bekçiler kimik sorabilir mi?
Tapu harcı düzenlemesi iptal edildi
Tarım milli güvenlik meselesi
Matematik öğretmeninin feci ölümü!
İP'te ipler geriliyor, parti sözcüsünden grup başkanvekiline ağır ifadeler!
22 Kasım 2019'dan önemli gündem başlıkları
Türkiye’nin uçak gemisi geliyor
Bakan Varank'tan iktidar ve muhalefet kulisine ziyaret
Çeyiz hesabı ve devlet katkısı hakkında ayrıntılar!

Benzer Haberler