Anasayfa » Medya Haberleri » Meral Akşener, Erdoğan'a iki isim verdi

Meral Akşener, Erdoğan'a iki isim verdi

Meral Akşener, Erdoğan'a iki isim verdi

Meral Akşener, Erdoğan'a iki isim verdi

Tarih :
Meral Akşener, Erdoğan'a iki isim verdi

Meral Akşener, Erdoğan'a iki isim verdi: "Yüksek maaş verip saraya al"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iki isim vererek "alsın saraya yüksek maaşları versin, göz önünden alsın. Eski bir dostu olarak kendisi için söylüyorum" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Fox TV'da yayınlanan Çalar Saat programına katılarak İBB Başkan adaylarından Yıldırım ile İmamoğlu ortak yayının moderatörü İsmail Küçükkaya'nın konuğu oldu. Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a zarar verdiğini belirterek Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun görevlerinden alınması gerektiğini ifade etti. Erdoğan'a seslenen Akşener, "Bence alsın saraya ikisine de en yüksek maaşları versin, altına en lüks arabaları versin göz önünden alsın. Eski bir dostu olarak kendisi için söylüyorum" dedi.

"ERKEN SEÇİMİ AK PARTİLİLER DİLE GETİRECEK"

Programda 23 Haziran İstanbul seçimi sonrası yaşanması beklenen durumları da değerlendiren Akşener, "Erken seçimi biz ağzımıza almayacağız. AK Partililer dile getirecek" dedi. Bunun üzerine Küçükkaya'nın Erdoğan'ın 23 Haziran'dan sonra parti içerisinde ve Bakanlar Kurulunda geniş kapsamlı revizyona gideceği üzerinde duyum aldığını söylemesi üzerine Akşener, "Damadı değiştiremez ama değiştirmesi lazım" dedi.

"İÇİŞLERİ BAKANLIĞINI DEĞİŞTİRSİN, ERDOĞAN'A ZARAR VERİYOR"

Akşener'in "İçişleri Bakanlığını mutlaka değiştirsin. Gerim gerim gerilmenin unsurlarından biri." sözü üzerine Küçükkaya'nın "AK Parti'ye zarar mı veriyor?" sorusuna Akşener, "AK Parti ayrı, Sayın Erdoğan'a zarar veriyor. Oraya duyulan öfke oraya yansıyor." dedi.

Akşener sözlerine şöyle devam etti:

"Sonuç itibariyle damadını mutlaka değiştirmeli. Ekonomiyi bilmiyor. Bence alsın saraya ikisine de en yüksek maaşları versin, altına en lüks arabaları versin göz önünden alsın. Eski bir dostu olarak kendisi için söylüyorum"

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler