Anasayfa » Soru Cevap » FMF Hastaları Polis Olabilir mi?

FMF Hastaları Polis Olabilir mi?

FMF Hastaları Polis Olabilir mi?

Tarih :
FMF Hastaları Polis Olabilir mi?
Ailevi Akdeniz Ateşi (FMF) hastalığı olanlar, Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine göre polis memuru olamamaktadır.

Polis memurluğu alımı için çeşitli şartlar aranmaktadır. Tıbbi yönden sağlıklı bir bedene sahip olunması gerekmektedir.

İlaç kullanımı gerektiren ailevi akdeniz ateşi (FMF) Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine göre polis adaylığına engel teşkil etmektedir.

Tekrarlayan ateş sendromu olarak ilgili yönetmeliğin B diliminde yer alan bu rahatsızlık B, C, D dilimlerinde tanımlanan hastalıkların öğrenciliğe engel olması sebebiyle sağlık raporu aşamasında olumsuz sonuçlanmaktadır.

2010 yılında değiştirilen Yönetmeliğe ekli EK-3'ün I-B bölümünün 49.maddesinde de, Ailesel Akdeniz Ateşi'nin öğrenciliğe uygun olmadığı belirtilmişti.
Memurlar.Net - Özel
Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Kaynak : Memurlar.Net
Yasak bitiyor! Balıkçıların umudu oldu
AK Parti'den kongre açıklaması! Tarih belli oldu
Okul servis ücreti ne kadar olacak?
Milyonlarca kişinin gözü Meclis'te! EYT, Ek Gösterge, Af çıkacak mı?
Çankırı Eldivan SYDV 1 İşçi Alacak
Mardin Milli Eğitim Müd. Engelli İşçi Alım İlanı
50 bin sosyal konutun hak sahipleri belli oldu
12 Farklı şehir ve kurum 197 personel alımı yapıyor

Benzer Haberler