Anasayfa » Medya Haberleri » Küçükkaya, Yıldırım ve İmamoğlu'na nasıl sorular soracağını açıkladı

Küçükkaya, Yıldırım ve İmamoğlu'na nasıl sorular soracağını açıkladı

Küçükkaya, Yıldırım ve İmamoğlu'na nasıl sorular soracağını açıkladı

23 Haziran seçimi öncesi İBB Başkan adaylarından Yıldırım ve İmamoğlu'nun katılacağı TV programında moderatör olan İsmail Küçükkaya, nasıl sorular soracağını açıkladı.

Tarih :
Küçükkaya, Yıldırım ve İmamoğlu'na nasıl sorular soracağını açıkladı
31 Mart'ta yapılan seçimlere AK Parti'nin olğanüstü seçim iptali istemiyle itiraz etmesi ile YSK'nın aldığı seçim iptali kararı sonrası 23 Haziran'da İstanbul seçimi tekrar yapılacak. İstanbul seçimi öncesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylarından AKP'nin adayı Binali Yıldırım ile CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu , bu akşam saat 21.00'de televizyonda karşı karşıya gelecek. Ortak yayını yönetecek olan gazeteci İsmail Küçükkaya, sunacağı yayın öncesi nasıl sorular soracağını anlattı. Küçükkaya, program ile ilgili Sözcü gazetesinden Yüksel Şengül'e konuşurken yaklaşık 18-20 adet soru hazırladığını belirterek "Konularımız bellidir, seçim ve İstanbul… Sadece benim değil halkın merak ettiği, cevap aradığı soruları hazırladım." dedi.

"AYRI AYRI YILDIRIM VE İMAMOĞLU'NA 3'ER SORU VAR"
Yıldırım ve İmamoğlu'nun katılacağı TV programını yönetecek olan gazeteci İsmail Küçükkaya'nın program öncesi yaptığı açıklamaları şu şekilde:Herkes bu akşam soracağınız soruları merak ediyor…
Yaklaşık 18-20 adet soru hazırladım. Bunlar her iki konuğuma soracağım sorular olacak. Ayrıca her ikisine de ayrı ayrı soracağım 3'er soru var. Konularımız bellidir, seçim ve İstanbul… Sadece benim değil halkın merak ettiği, cevap aradığı soruları hazırladım.

Zaman konusunda sıkıntı olacak mı?
Elimde kronometre olacak ve her soruya 3 dakikalık cevap hakkı tanıyacağım. Bir sorun beklemiyorum.

“Soruları görelim” ya da “Şu konulara girmesen iyi olur” gibi istekler geldi mi?

Hayır, bilakis Ekrem İmamoğlu da Binali Yıldırım da ‘Ne isterseniz sorabilirsiniz' dediler.

Ortak yayını sunma teklifini kabul ettikten sonra ailenizin, annenizin tepkisi ne oldu?

Annem ‘Kabul etme oğlum' dedi ve ‘Bak, Uğur Dündar kabul etmedi, o senin büyüğün, en tecrübeli isim. Sen de girme bu işe evladım' diye ısrar etti. Ama ben onun kaygılanmasına gerek olmadığını söyleyerek ikna ettim.

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler