Anasayfa » Medya Haberleri » Orkestra şefi 'mezar kazıcısı' görevine atandı!

Orkestra şefi 'mezar kazıcısı' görevine atandı!

Orkestra şefi 'mezar kazıcısı' görevine atandı!

CHP’li Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, belediyede orkestra şefi olarak çalışan Ayhan Çil'i 31 Mart mahalli seçimlerinden sonra Mezarlıklar Müdürlüğü'ne sürgün etti. Yüzlerce öğrenciye müzik eğitimi veren Çil, 10 Haziran'dan bu yana mezar kazıcı olarak görev yapıyor.

Tarih :
Orkestra şefi 'mezar kazıcısı' görevine atandı!

HP’li Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, skandallarına bir yenisini daha ekledi. AK Parti döneminde belediye bünyesinde müzisyen olarak çalışan Ayhan Çil, 31 Mart yerel seçimlerinden sonra başına gelmeyen kalmadı.

Yönetimin AK Parti’den CHP’ye geçmesinin ardından CHP’li Başkan Şahin, Çil’i önce köpek barınağına göndermek istedi. Bundan başarısız olan Şahin, daha sonra Çil’i Mezarlıklar Müdürlüğünde mezar kazıcı olarak sürgün etti.

MEZAR KAZICI OLDU

Kadrolu müzisyen olmasına rağmen mezar kazıcı olarak görevlendirildiğini söyleyen Çil, “AK Parti döneminde işe girdiğim ve AK Parti’ye oy verdiğimi söylediğim için beni böyle bir göreve gönderdi. 10 Haziran’dan bu yana mezar kazıcı olarak gözüküyorum” dedi. 2013 yılında taşeron işçi olarak Bilecik Belediyesi’nde görev yapmaya başladığını söyleyen Çil, yaşadıklarını şöyle anlattı:

“O dönem Mezarlıklar Müdürlüğü bünyesinde taşeron işçi olarak girişim yapıldı. 2018 yılında KHK kapsamında kadroya alındım. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünde yüzlerce öğrenciye müzik alanında eğitim verdim.”

PARTİZAN DEĞİLMİŞ


“31 Mart yerel seçimlerinden sonra her şey tam tersine döndü. Aradan geçen kısa bir süre sonra CHP’li Başkan Şahin’in beni köpek barınaklarına sürgün edeceğini öğrendim. Köpek barınaklarına gönderemeyince bu sefer beni Mezarlıklar Müdürlüğü bünyesinde yer alan mezar kazıcılığı görevine sürdü. Tüm bu itirazlarıma rağmen bir sonuç değişmedi. Görev yaptığı odanın kilidi zabıtalar tarafından değiştirildi.”

 

Kaynak : Yeni Şafak

Benzer Haberler