Anasayfa » Medya Haberleri » Sözleşmeliler 'kadro' için buluşuyor!

Sözleşmeliler 'kadro' için buluşuyor!

Sözleşmeliler 'kadro' için buluşuyor!

Sözleşmeliler 'kadro' için buluşuyor!

Tarih :
Sözleşmeliler 'kadro' için buluşuyor!

Sözleşmeli personelin kadro talebi bu akşam sosyal medyada yapacakları “Tüm Sözleşmelilere Kadro” etkinliği ile sürecek. Cumhurbaşkanlığı'nın kamu çalışanları için düzenlediği ankette sözleşmeli personeli ilgilendiren ve taleplerini de içeren sorulara katılım sağlayan sözleşmeli personel bu akşam sosyal medayda buluşuyor.

GEÇMİŞ YILLARDA KADROYA GEÇİŞ ÖRNEKLERİ

Sözleşmeli personel geçmiş yıllarda belli oranlarda kadroya geçirilmişti. 2011 ve 2013 yıllarına yapılan düzenlemelerde 25 kurumdaki personel kanun metnine dahil edilerek kadroya geçirilmişti.

SEÇİM SONRASI İŞTEN ÇIKARMA HABERLERİ ÜZDÜ

Özellikle 31 Mart seçimleri sonrası belediyelerde çalışan sözleşmeli personelin işten çıkarılma haberleri sözleşmeli personelin haklı 'Kadro' talebinin ne kadar hayati olduğunu ortaya koyuyor. Sendikaların ilk öncelik konularından olan sözleşmeli personele kadro da Ağustos ayında yapılacak toplu sözleşme görüşmelerinde yer alacağı açıklanmıştı.

Kamu-Sen Genel Sekreteri Talip Geylan özellikle iki konuda ısrarcı olacaklarını ifade etmiş "Fakat özellikle iki konuda ısrarcı olacağız. Bunların ilki sözleşmelilerin kadroya alınmasıdır. Geçici işlerin yapılması için ihdas edilen 4/B kadrosunun günümüzde adeta asal istihdam modeli olarak görüldüğü gün gibi ortadadır. Sözleşmeliler kadroya alınmasının yanında, kamuya artık sözleşmeli pozisyonunda değil asal kadroda eleman alınmalıdır." demişti.

Duyuruda şöyle denildi;

"ETKİNLİK DUYURUSU..!

15 Haziran Cumartesi Akşamı, yani bu akşam Saat:20.00’da Türkiye gündemli “Tüm Sözleşmelilere Kadro” etkinliği vardır.

Duyurumuz için tweeti RT yapalım lütfen."

Memur zam görüşmelerine 300 bin kişiye kadro damga vuracak! haberi için Tıklayınız

2013 yılındaki Sözleşmeliye kadro genişleyerek kabul edildi haberi için Tıklayınız

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler