Yıldırım istedi, emekli maaşında kesinti son buluyor

Yıldırım istedi, emekli maaşında kesinti son buluyor

Yıldırım istedi, emekli maaşında kesinti son buluyor

Tarih :
Yıldırım istedi, emekli maaşında kesinti son buluyor

Binali Yıldırım istedi, emekli maaşında kesinti son buluyor

Maaşlarının yattığı şubeler dışında başka bir şubeden para çekmeleri, bankacılık işlemi yaptırmaları halinde alınan 10 liralık ücretten muzdarip olan emeklilerin bu sıkıntısının AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın hükümetten ricasıyla son bulması gündemde.

EMEKLİLER SEVİNMİŞTİ

Emeklilerin, banka hesaplarının bulunduğu şubeler dışında başka şubelerden maaşlarını çekmeleri ya da havale yapmaları durumunda yapılan 10 liralık kesintinin, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın hükümetten ricasıyla son bulması gündemde. Yıldırım’ın, Ramazan Bayramı ikramiyelerinden kesinti yapılmamasına yönelik talebi yerine getirilmiş, bu da emeklileri sevindirmişti.

10 LİRALIK ÜCRETTEN MUZDARİP

Emekli maaşıyla hayata tutunmaya çalışan, kıt kanaat geçinen emekliler, maaşlarının yattığı şubeler dışında başka bir şubeden para çekmeleri, bankacılık işlemi yaptırmaları halinde alınan 10 liralık ücretten muzdarip.

Çalışma yapılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim kampanyası sırasında emeklilerin bu konudaki talebiyle karşılaşan AK Parti Adayı Binali Yıldırım, konuyu Ankara’ya ileteceğini bildirmişti. Ramazan Bayramı öncesi Ankara’daki parti kurmaylarına konuyu aktaran Yıldırım’ın talebiyle, emeklilerin bayram ikramiyelerini çektikleri yabancı şubelerden kesinti yapılmamıştı. Akit’in edindiği bilgiye göre, şimdi bu uygulamanın kalıcı hale getirilmesi için çalışma yapılıyor. Uygulama hayata geçirildiğinde, maaşlarının yattığı banka şubeleri dışında başka bir şehir ya da bölgedeki şubeden maaşını çeken ya da işlem yaptıran emeklilerden, bankacılık ücreti alınmayacak. Emekliler, şimdi bir nebze de olsa hayatlarını kolaylaştıracak uygulamanın hayata geçirilmesini bekliyor.

Kaynak : Yeni Akit
Halkbank'tan kredi müjdesi!
Tır ile kafa kafaya çarpıştı! 4 kişi öldü
İki emniyet müdürü 'rüşvetten' tutukladı
Kamuda görevden alma depremi! Çok sayıda bürokrat görevden alındı...
Muhtar maaşında dikkat çeken artış oranı!
Anlaşma sonrası Rusya'dan ilk açıklama!
90 liraya uçak bileti! Satışa çıktı
Esnafa yeni destek
Kastamonu Şerife Bacı Öğretmenevi İşçi Alım İlanı

Benzer Haberler