Anasayfa » Medya Haberleri » ASKİ'den 'şebeke suyu sağlıklı' açıklaması

ASKİ'den 'şebeke suyu sağlıklı' açıklaması

ASKİ'den 'şebeke suyu sağlıklı' açıklaması

ASKİ'den 'şebeke suyu sağlıklı' açıklaması

Tarih :
ASKİ'den 'şebeke suyu sağlıklı' açıklaması

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü: Etimesgut, Sincan ve tüm Ankara ilçelerimizde 9 Haziran'da meydan gelen sel felaketi dolayısıyla hastalık riskine karşı şebeke sularının kullanılmamaması yönündeki haberler asılsızdır. Şebeke suyumuz sürekli hem kontrol edilmekte hem de denetlenmektedir. Vatandaşlarımız güvenle tüketebilir ve kullanabilir

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğünce başkentte şiddetli yağmurların ardından meydana gelen su taşkınları nedeniyle şebeke sularında risk oluştuğuna ilişkin haber ve iddiaların asılsız olduğu, şehir şebekesinden verilen içme ve kullanma sularının temiz olduğu bildirildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı ASKİ'den yapılan açıklamada, özellikle Etimesgut ilçesinde görülen şiddetli yağış ve su taşkınları sonrası şebeke sularında risk oluştuğu iddialarına ilişkin, "Etimesgut, Sincan ve tüm Ankara ilçelerimizde 9 Haziran'da meydan gelen sel felaketi dolayısıyla hastalık riskine karşı şebeke sularının kullanılmaması yönündeki haberler asılsızdır." değerlendirmesinde bulunuldu.

Açıklamada, Ankaralıların bu tür haberlere itibar etmemesi istenerek, "Şebeke suyumuz sürekli hem kontrol edilmekte hem de denetlenmektedir. Vatandaşlarımız güvenle tüketebilir ve kullanabilir." ifadesine yer verildi.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Ekonomiye dair Torba yasa Mükerrer Resmi Gazete'de yayımlandı
Bu sineğe dikkat! İstanbul'da ilk kez görüldü
BB iştirakleri Genel Müdürleri ortak açıklamayla istifa etti
Ne zaman, kaç yaşında emekli olurum?
Borçlunun yakınına SMS atan avukata ceza
Dünyanın en iyilerinden biri İstanbul’da
Bayram alışverişinde 'sahte para'ya dikkat
İş arayanlara müjde! Sosyal yardım verilecek! İşte tüm detaylar

Benzer Haberler