Anasayfa » Medya Haberleri » Cumhurbaşkanı Erdoğan noktayı koydu!Aldık...

Cumhurbaşkanı Erdoğan noktayı koydu!Aldık...

Cumhurbaşkanı Erdoğan noktayı koydu!Aldık...

Tarih :
Cumhurbaşkanı Erdoğan noktayı koydu!Aldık...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye S-400 savunma sistemini alacaktır, demiyorum almıştır. Önümüzdeki ayda bu sistemin teslimi yapılacaktır. Bu sistem taarruz sistemi değildir, savunma sistemidir. Ülkemi savunmak için gerekli tedbirleri alırken, birilerine mi soracağım. Ben bu savunma sistemini Amerika’dan istedim sen vermedin kongre müsaade etmedi dediniz” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında yaptığı konuşmada, “Türkiye S-400 savunma sistemini alacaktır, demiyorum almıştır. Önümüzdeki ayda bu sistemin teslimi yapılacaktır. Bu sistem taarruz sistemi değildir, savunma sistemidir. Ülkemi savunmak için gerekli tedbirleri alırken, birilerine mi soracağım. Ben bu savunma sistemini Amerika'dan istedim sen vermedin kongre müsaade etmedi dediniz” dedi.

“F-35 uçaklarının müşterisi değil aynı zamanda üretim ortağıdır. 1 milyar 250 milyon dolar ödeme yaptık. F-35 projesinden hiçbir haklı dayanağı olmayan gerekçelerle dışlanmamızı bütün platformlarda sunacağız” diyen Erdoğan, “Arkadaşlarıma gerekli talimatı verdim, onlarda gerekli görüşmeleri yapıyorlar. Ay sonu Trump'la Japonya'da bir arada olacağız, orada da karşılıklı olarak inşallah görüşeceğiz. Oraya gitmeden burada bu işi telefonlarla görüşelim işi geldiği şu safhadan başladığımız noktaya geri çevirelim” dedi.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
İş-Kur tarafından yayınlanan istatistiklerde neler yer alıyor?
İnternet'ten tatil aldı, hayatının şokunu yaşadı
İş arayanlar için İş-Kur tarafından kullanılan tanımlar
Beyin kanaması geçiren asker şehit oldu
Ev kadınına çifte fırsat
Büyükbaş mı küçükbaş mı? Yargıtay'dan hindi kararı
Teknoloji seraları için teşvik geliyor
Devletten evlenen çifte 68 bin lira! Peki bu yardım nasıl alınır?

Benzer Haberler