YKS'ye katılacak engelli adaylar için önemli hatırlatma

YKS'ye katılacak engelli adaylar için önemli hatırlatma

YKS için gereken başvuruları yapan ve raporları kabul edilen engelli adayların, kullandıkları alet, araç ve cihazlarla engelli binalarında sınava alınabileceği hatırlatıldı

Tarih :
YKS'ye katılacak engelli adaylar için önemli hatırlatma
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 15 ve 16 Haziran'da 2019-YKS'ye girecek engelli adaylara ilişkin hatırlatmalarda bulundu.

AA'nın haberine göre; engel, sağlık sorunu ve özel durumu olan, bu durumlarıyla ilgili sağlık kurulu raporlarını Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuru döneminde ÖSYM'ye gönderen ve raporları kabul edilen adayların, kullandıkları alet, araç, gereç ve cihazlarıyla engelli binalarında sınava alındığını anımsatan Aygün, şunları kaydetti:

"Başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra engel, sağlık sorunu veya özel durumu oluşan adaylar, bu durumlarını belgeleyen sağlık kurulu raporlarını, dilekçeleri ekinde sınav öncesi çağrı merkezimizle (444 67 96) iletişime geçerek ÖSYM Başkanlığına ulaştırmak zorundadır.

Raporları Başkanlıkça kabul edilen adaylar, engel, sağlık veya özel durumları göz önünde tutularak, kullandıkları alet, araç, gereç ve cihazlarla (alçı, atel, sargı, işitme cihazı, koltuk değneği, oturma simidi, ilaç, ek gıda vb.) engelli binalarında sınava alınacaktır."

 

Kaynak : SGK Rehberi
Ev kadınına çifte fırsat
Meteoroloji'den son dakika uyarısı
Birinci yargı paketinin ayrıntıları ortaya çıktı
İmam proje başlattı...Çocuklar koşa koşa camiye gidiyor
Ağlarken gözünden gözyaşı yerine kristal dökülen genç kadına teşhis konulamadı
Kadın esnaf her gün bu yeminle dükkanlarını açıyor
Çeyrek altın ve yarım altın ne kadar?
Arınç'tan 'yeni parti' açıklaması: Partiden bir kısım insanlar...

Benzer Haberler