Anasayfa » Medya Haberleri » İsraf düzeni sona erecek

İsraf düzeni sona erecek

İsraf düzeni sona erecek

İsraf düzeni sona erecek

Tarih :
İsraf düzeni sona erecek

İmamoğlu, İstanbul’u rant kapısı haline getiren bir grubun olduğunu ifade ederek, “İstanbul'un nimetlerini 16 milyon insana adil bir şekilde paylaştıracağım. İsraf düzeni sona erecek” dedi.

İstanbul’da iptal edilen 31 Mart seçiminde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildikten sonra YSK'nın kararıyla mazbatası geri alınan CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran'da yenilenecek seçim öncesinde projelerini anlattı. İstanbul’da Hayatı Kolaylaştıracak Çözümler Toplantısı’nda konuşan İmamoğlu, İstanbul’u rant kapısı haline getiren bir grubun olduğunu ifade ederek, “İstanbul'un nimetlerini 16 milyon insana adil bir şekilde paylaştıracağım. İsraf düzeni sona erecek” dedi.

İmamoğlu konuşmasında, “İstanbul'u rant kapısı haline getiren bir avuç insan var. Bir avuç insana peşkeş çekiliyor. Çok zaman kaybettik. Demokrasiyi, adaleti, haysiyeti, yok sayan bir avuç insanın çıkarı yüzünden insanımızın zamanı heba ediliyor. İsraf düzeni iki hafta sona erecek. İstanbul'un vicdan sahibi ailelerinin yüzü gülecek” ifadelerini kullandı.

12 yaş altı tüm çocuklar 0-4 yaş arasında çocuğu olan anneler için ulaşım ücretsiz hale getirileceğini söyleyen İmamoğlu, toplu taşımada ilk yarım saat için aktarma ücreti alınmayacağını ve 25 yaş altındaki öğrenci olmayan gençlerin de ulaşımdan yüzde 40 indirimle yararlanacağını dile getirdi.

SAĞLIKLI VE UCUZ GIDA PROJESİ

Gıda israfını önleme noktasında kent gıda konseyinin ve tarıma dayalı organize sanayi bölgesinin kurulacağını anlatan İmamoğlu, “İstanbul'un sağlıklı et ve ucuz tarım ürünlerine ulaşmasının önü açılacak. Artık İstanbullu sağlıklı ve ucuz sütü temin edebilecek. İlkokul çocuklarına ücretsiz süt dağıtımını bizzat İBB yapacak. Mahalle mutfaklarını kuracağız. Kadınlar düzenli bir gelire kavuşacak. En çok da bu şehrin kadınlarını destekleyerek, kadınlara söz ve yetki vererek adil bir İstanbul'u kadınlarla birlikte kuracağız” dedi.

‘GENÇLERİN MUTLULUK DUYACAĞI ORTAMA DÖNÜŞECEK’

“Belediyeyi gençlerle birlikte yöneteceğiz” diyen CHP adayı, “Gençlerimize uygun fiyatlar ile dünyanın farklı dillerini öğrenme fırsatı sunacağız. Genç kart ile toplu taşımadan ve İBB ait tesislerden yüzde 40 indirimden yararlanacaklar. Gençlere yurt ve burs imkanı sağlayacağız. İstanbul gençlerin içinde yaşamaktan mutluluk duyacağı bir ortama dönüşecek” şeklinde konuştu.

İşsizlik konusunda da vaatlerini paylaşan İmamoğlu, “Gençlerimiz iş bulma umutlarını kaybetmiş durumda. Her 3 gencin birisi işsiz. Toplam işsizlik oranını tek hanelere düşüreceğiz. Üniversiteye gidememiş gençlerimiz için hızlandırılmış diploma programı açacağız. İstanbul'u kent enstitüleri ile buluşturacağız. Herkes için İstanbul yaşanılabilir, erişilebilir bir kent haline gelecek” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, Suriyeli mülteci konusunda ise şunları söyledi: “Bu soruna siyasi polemiklerin ötesinde kalıcı çözümler getirmeliyiz. Türkiye'nin her yerinden gelip İstanbul'da tutunmaya çalışan vatandaşlar ile göçmenler arasında gerginliğin arttığını ne yazık ki görüyoruz. Maalesef İBB'nin bu konuda ne bir sözü, ne de bir icraatı olmuştur. Sorunları net olarak tespit önlemler alacağız. Konuyu uluslararası düzleme taşıyacağız. Evlerine dönmeleri için ellerimizden geleni yapacağız. 23 Haziran'dan sonra kimse vatandaşın sorunlarını görmezden gelemeyecek. 23 Haziran'da hak yerini bulacak. Her şey çok güzel olacak.”

Kaynak : Anayurt

Benzer Haberler