Anasayfa » Taşeron » O belediyede 'kadro alan taşerona' ikramiye müjdesi!

O belediyede 'kadro alan taşerona' ikramiye müjdesi!

O belediyede 'kadro alan taşerona' ikramiye müjdesi!

Belediyede kadroya geçen taşerona ikramiye müjdesi geldi!

Tarih :
O belediyede 'kadro alan taşerona' ikramiye müjdesi!

Taşeron şirketlerden belediye şirketlerine geçen işçilere müjdeli haber Keçiören Belediyesi'nden geldi. Keçiören Belediyesi bünyesinde çalışan ve şirket işçiliği kadrosuna geçen işçilere 500 TL bayram ikramiyesi yatırdı.

696 sayılı KHK ile taşeron şirketlerden belediye şirket işçiliğine geçen işçilere ilave tediye ödemesi yapılmıyor. Konu sendikalar ve işçi temsilcileri tarafından birçok kere gündeme getirilmiş fakat yasal düzenleme eksikliği nedeniyle yaklaşık 450 bin şirket işçisi kamuda genel idarelerde kadroya geçen 4/D'li sürekli işçilerin aldıkları ilave tediyeyi alamıyorlar.

İYİLEŞTİRMELERDE İŞÇİLERİ UNUTMADI

Keçiören Belediyesi kendi insiyatifi ile memur ve sözleşmeli personeline iyileştirmeler yaparken belediye bünyesinde şirket işçiliği kadrosuna geçen işçileri de unutmadı ve 500 TL bayram ikramiyesi dağıttı.

SÖZLEŞME İMZALANDI

Keçiören Belediyesi bünyesinde görev yapan memur ve sözleşmeli çalışanların Sosyal Denge Tazminatı için gerekli Sözleşme Başkan Turgut Altınok tarafından imzalandı.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) yöneticilerinin gerçekleştirdiği ziyareti sırasındaki görüşmede bayram öncesi memur ve sözleşmeleri personellere Sosyal Denge Tazminatı (SDS) ücreti ödenmesi için gerekli sözleşmeyi imzaladı. Belediye kadrolu işçileri ile şirket işçilerine de bayram ikramiyesi ödenmesi talimatı veren Başkan Altınok, “Kanunen 31 Mart’ta bitmesi gereken Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi, yasal bir zemin kazanınca memurlarımızın maaşlarına iyileştirme yapılmasını öngördük ve emeklerinin karşılıkları alabilmeleri için Bem-Bir-Sen ile sözleşme imzaladık, hayırlı uğurlu olsun” dedi.

TÜM PERSONELE İKRAMİYE YATIRILDI

Bu kapsamda belediyede memur veya sözleşmeli memur olarak çalışan personellere Sosyal Denge Tazminatından kaynaklı 350 TL, Ramazan Bayramı ikramiyesi olarak 400 TL ödenirken, memurların Kurban Bayramı ikramiyesi 600 lira olarak belirlendi.

TAŞERONDAN GEÇEN ŞİRKET İŞÇİLERİNE 500 TL İKRAMİYE

Ayrıca belediye şirketlerine bağlı personellere Ramazan Bayramı ikramiyesi 400 ila 500 TL aralığında, kadrolu işçilere ise kamu ve toplu sözleşmeden kaynaklı 2 ikramiye birden yatırıldı.

ALTINOK: SDS SÖZÜ VERDİK, ŞÖZLEŞMEYİ İMZALADIK

Keçiören Belediyesi bünyesinde görev yapan memur ve sözleşmeli çalışanların 31 Mart 2019’da son bulan Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi Başkan Turgut Altınok’un öncülüğünde Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcıları Nurettin Sever, Ahmet Selim Kadıoğlu ve Medeni Sevinç’in Keçiören Belediyesinde gerçekleştirdikleri görüşmeyle imzalandı.

MEMUR MAAŞLARINDA İYİLEŞTİRME YAPILDI

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesi SDS imzalanması için söz verdiklerini belirten Başkan Altınok, “Başkanlık görevimize gelir gelmez SDS konusunu Keçiören Belediye Meclisimize taşıdık. Meclisimizde görüşüldü ve onaylandı. Sözleşmenin imzalanması için yasal altyapının oluşmasını bekledik. Sonuç itibariyle memurlarımızın maaşlarında iyileştirme yapılması hepimizi memnun etmiştir” dedi.

ÇALIŞANLARIMIZ MAAŞLARINI HAYIRLI GÜNLERDE KULLANSINLAR

Mayıs ayı içerisinde, belediye kadrolu işçilerine toplu sözleşmeden ve kamu ikramiyesinden kaynaklanan ödemelerin yapıldığını, şirket işçilerine ise bayram ikramiyelerinin yatırıldığını belirten Altınok şunları ifade etti:

“SDS sözleşmemizin imzalanmasıyla memurlarımız daha moralli ve motive olmuş halde Keçiören’imize kaliteli hizmet etmek için ellerinden geleni yapacaklardır. Çalışanlarımızın maaşlarında kazanımlar elde etmesi yaşam kalitelerinin yükselmesi anlamına gelmektedir. İmzaladığımız bu sözleşme geçim sıkıntısının yaşanmaması anlamında oldukça önemlidir. Bu süreçte görüşmelerde bulunduğumuz Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcıları Nurettin Sever, Ahmet Selim Kadıoğlu ve Medeni Sevinç’e teşekkür ediyorum. Memurlarımızın helalinden kazandıkları maaşlarını hayırlı günlerde kullanmalarını temenni ediyorum.”

1 NOLU ŞUBE BAŞKANI GÜNEŞ: BAŞKANIMIZ BAYRAM ÖNCESİ TÜM ÇALIŞANLARIMIZIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Bem-Bir-Sen Ankara 1 Nolu Şube Başkanı Feridun Güneş de, “Başkanımız Sayın Turgut Altınok’un talimatlarıyla memurlarımıza SDS ödemesi yapılması için Bem-Bir-Sen ile görüşmelerimizi hızlandırdık.

ÖDEMELER BAYRAM ÖNCESİ YAPILDI

Sözleşmenin hukukileşmesiyle birlikte sendikamızın yöneticilerini Sayın Başkanımızla buluşturduk ve Başkanımız memurların emek haklarını teslim etmek adına sözleşmeyi gönül rızasıyla imzaladı. Başkanımız Sayın Turgut Altınok, ayrıca belediyemiz bünyesindeki kadrolu ve belediyemiz şirket işçilerine bayram öncesi ikramiye verilmesi talimatını verdi. Tüm ödemelerimiz bayram öncesinde yapıldı” şeklinde bilgi verdi.

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler