Anasayfa » Taşeron » Taşerondan 696 sayılı KHK ile kadro alanlar mazeret tayini isteyebilir mi?

Taşerondan 696 sayılı KHK ile kadro alanlar mazeret tayini isteyebilir mi?

Taşerondan 696 sayılı KHK ile kadro alanlar mazeret tayini isteyebilir mi?

Taşerondan 696 sayılı KHK ile kadro alanlar mazeret tayini isteyebilir mi?

Tarih :
Taşerondan 696 sayılı KHK ile kadro alanlar mazeret tayini isteyebilir mi?

696 sayılı KHK ile kadroya geçenler, mazeret nedeniyle tayin talebinde bulunabilir mi?

696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 127 nci maddesiyle 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen geçici 23 üncü maddesi kapsamında sürekli işçi kadrolarına geçirilenlerden mazereti olanların yer değiştirme suretiyle başka bir ile atanması mümkün mü?

MEVZUAT

20.11.2017 tarihli ve 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 127 nci maddesiyle 27/6/1989 tarihli ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen geçici 23 üncü maddenin beşinci fıkrasında? "Sürekli işçi kadrolarına geçirilenler, birinci fıkrada öngörülen şartları taşıdıkları sürece ve çalıştırıldıkları teşkilat ve birimde geçiş işlemi yapılmadan önceki ihale sözleşmesi kapsamındaki hizmetleri yürütmek üzere istihdam edilebilir…" hükmü yer almaktadır.

Sonuç

Söz konusu hüküm kapsamında sürekli işçi kadrolarına geçirilenlerin çalıştırıldıkları teşkilat ve birimde geçiş işlemi yapılmadan önceki ihale kapsamındaki hizmetleri yürütmek üzere istihdam edilmeleri gerekmekte,bu çerçevede şu an ki mevzuat çerçevesinde iller arasında yer değişikliği talepleri dikkate alınmıyor.

Kaynak : Sabah
Gençlere teminatsız 200 bin TL hibe desteği
Belediyelerdeki personel kıyımı nasıl durdurulabilir? Ahmet Ünlü yazdı...
Sabancı büyük şirketini satıyor
Küçük bir ayarlama dedi; % 20 zam açıkladı
Memurlarda uzlaşılamayan 74 madde ortaya çıktı!
Rusya’dan ikinci Çernobil vakası mı yaşanıyor?
Para yoksa hak da yok
Yargı Reformu Strateji'sinde 9 amaç yer alıyor

Benzer Haberler