Anasayfa » Emekli » CHP seçim bildirgesinde EYT sorununu nasıl çözeceğini açıkladı!

CHP seçim bildirgesinde EYT sorununu nasıl çözeceğini açıkladı!

CHP seçim bildirgesinde EYT sorununu nasıl çözeceğini açıkladı!

Tarih :
CHP seçim bildirgesinde EYT sorununu nasıl çözeceğini açıkladı!

CHP’nin seçim bildirgesi adeta verilen kanun tekliflerini yalanlıyor. Şuana kadar çok sayıda CHP Milletvekili Emeklilikte Yaşa Takılanların emekli olabilmeleri için kanun teklifi vermiştir. Aynı şekilde CHP Genel Başkanı da bunların emekli olması gerektiğini ifade ediyor.

Ancak, CHP'nin seçim bildirgesinde hiç te böyle bir taahhüt göremiyoruz.

Bildirgede aynen şu ifadelere yer verilmiştir; “Emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetini gidereceğiz. Prim ödemeksizin sağlık hizmetlerinden yararlanmasını sağlayacağız.” Yani CHP, seçim bildirgesinde prim ödeme süresini tamamladıkları halde emekli olamayanların emekliliğini sağlayacağını söylemiyor. Sadece bunların prim ödemeksizin sağlık hizmetinden yararlanmalarının sağlanacağını ifade ediyor.

Bu konuda CHP’nin açıklama yapması gerekiyor. Yaşa takıldığı için emeklilik hakkını kazanamayanlara emeklilik hakkı verilecek mi yoksa bunlar oy uğruna oyuna mı getiriliyor?

Daha önce SSK Genel Müdürlüğü yapmış biri olan Kılıçdaroğlu, aktüeryal dengenin ne demek olduğunu en iyi bilecek kişilerden birisidir. Maalesef söylemlerine bu denge hiç yansımıyor. Kendisine duyulan güvensizliğin sebebi de bu olsa gerektir. Yani seçim bildirgesi mi doğru yoksa beyanları mı? Bunun izahı gerekmez mi?

Kaynak : SGK Rehberi
Yeni askerlik teklifinin ikinci bölümü kabul edildi
Diyarbakır Bismil SYDV Personel Alım İlanı
'31 Mart'ta bu belediyeyi hileyle kaybettik'
Kaşıkçı cinayetine ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı
SGK eksik gün bildirimi nedir?
Akademisyen 40 yıllık birikimini liseye bağışladı
Fed'in faiz kararı sonrası Dolar/TL'de düşüş
İstanbul Valiliği'nden 'yasaklama' açıklaması

Benzer Haberler